Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Проведення нормативної грошової оцінки та інвентаризації земель – шлях до збільшення надходжень до місцевих бюджетів

23 липня 2012 - 11:28

Проведення нормативної грошової оцінки та інвентаризації земель – шлях до  збільшення надходжень до місцевих бюджетів

В області триває робота з проведення інвентаризації, поновлення нормативно-грошової оцінки та розмежування земель державної та комунальної власності.

Ці питання регулярно розглядаються на засіданнях підгрупи «Проведення земельної реформи» Комітету економічних реформ.

Нині в межах населених пунктів регіону проведена інвентаризація 206,49 тис. га, що становить 86% від їх загальної площі.  Наразі повністю ці роботи завершено тільки на території Гуляйпільського району.

За межами населених пунктів інвентаризацію земель несільськогосподарського призначення здійснено на площі 100,1 тис. га або на 89,1%. Найкраще ця робота проведена в Оріхівськму (99,7%) та Бердянському (99,5%) районах.

Згідно Програми з інвентаризації земель у Запорізькій області на 2008-2012 роки в поточному році на ці роботи передбачено  970 тис. грн. з обласного та 2,3 млн. грн. з місцевих бюджетів. Прогнозні обсяги збільшення надходжень до місцевих бюджетів від проведення робіт з інвентаризації земель регіону складають понад 90 млн. грн.

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів Запорізької області повністю виконана у 950 населених пунктах. Однак раз на 5-7 років цю документацію необхідно поновлювати. Тож у поточному році заплановано завершити поновлення нормативної грошової оцінки земель у 408 населених пунктів. На ці роботи необхідно витратити понад 2,9 млн. грн.. З обласного бюджету (за рахунок субвенції територіям) передбачено  904,5 тис. грн.. Решта коштів має бути залучена з місцевих бюджетів. Але затрачені кошти окупляться, адже прогнозне збільшення надходжень до місцевих бюджетів від проведення робіт з поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів регіону має скласти понад 46 млн. грн.

Щодо розмежування земель державної та комунальної власності ці роботи мають бути проведені на площі 887,9 тис. га. Органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади вже прийнято 13 рішень щодо розмежування земель державної та комунальної власності на площі 52,2 тис. га. Замовлено 12 проектів землеустрою та ще чотири  проекти підготовлено та затверджено.

У разі прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності», що нині проходить друге читання, всі землі території країни будуть розмежовані без будь-яких додаткових витрат.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також