"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Робочу нараду з питань розвитку острова Хортиці провів голова облдержадміністрації Юрій Артеменко

16 травня 2005 - 16:43

Це вже друга подібна зустріч в стінах обласної виконавчої влади з нагальних питань острова, в якій беруть участь всі зацікавлені сторони від керівництва заповідника до представників правоохоронних органів.

За час, який минув від першого засідання, вдалося деякою мірою вирішити питання охорони острова за рахунок козачих підрозділів. Директор національного заповідника Костянтин Сушко просить сприяти створенню відділу охорони в штатному розкладі його відомства, а ще допомоги органів ДАІ і встановленні заборонних знаків на території острова для приватних автомашин. Забезпечити всілякою екіпіровкою охоронців пообіцяв новостворений благодійний фонд «Хортиця».

Щодо функціонування міського транспорту на острові в районі музею історії Запорозького козацтва (минулого засідання питання теж порушувалось керівництвом заповідника), то, як сказав Юрій Артеменко, він його вирішив з автотранспортним підприємством особисто. Нині через острів Хортиця з інтервалом в пів години  курсує автобус 50-го маршруту «Вул. Кремлівська – Південний житловий масив». 

На острові давно відома запоріжцям «Тарасова стежина». Незабаром вздовж неї з’являться написи на каменях з відомих віршів Кобзаря про Хортицю. Виготовлення їх вже йде на Янцевському кар’єрі.

А ще мова на нараді  йшла про створення на острові ще одного музею – судноплавства. Про відселення цього року тих, хто мешкає на острові, мова йти не може за браком коштів у держбюджеті.  Це перспектива недалекого майбутнього.

Губернатор запропонував проводити суботники на Хортиці постійно, а не лише на початку весни. Нині, за його словами, навести порядок треба в плавневій зоні. Минулими вихідними він особисто там побував і побачив скільки бруду, що вистачить не на один суботник.

 

Прес-служба облдержадміністрації

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів