Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Олександр Пеклушенко закликав запоріжців підтримувати власних виробників продуктів

17 жовтня 2012 - 17:18

21 жовтня Україна відзначатиме День працівників харчової та переробної  промисловості

21 жовтня Україна відзначатиме День працівників харчової та переробної  промисловості. З цієї нагоди в обласній державній адміністрації відбулися урочистості, на яких очільник регіону Олександр Пеклушенко привітав представників галузі зі святом, відзначивши, що  йому дуже приємно бачити в залі своїх колег, з якими пережито багато складних і хвилюючих моментів.

- Моє життя понад 30 років було пов’язане з виробництвом продуктів харчування,  я був головою облспоживспілки. Багато хто з вас пам’ятає ті часи, коли прилавки були практично порожні, а перед нами ставили завдання будь-що  забезпечити населення м’ясом. І, спираючись на свої трудові колективи, ми досягали мети. Я вважаю, що тільки люди з гарячим серцем і люблячою, чистою  душею можуть виробляти продукти, які потрапляють на стіл  запоріжців. А ви – саме такі! – звернувся до працівників галузі Олександр Пеклушенко.

Своїм пріоритетним завданням, як голови облдержадміністрації, він вважає  надання переваг місцевим виробникам. Не іноземні продукти, а якісні, місцеві мають бути в крамницях.

- Статистика свідчить, що сьогодні понад 90% товарів у супермаркетах  регіону - вітчизняного виробництва. Але  з цієї кількості запорізька продукція складає лише 61%.  Цього недостатньо. Так, у нас існують проблеми з виробництвом солодощів, ковбас, немає власного молокозаводу. Побудувати сучасне підприємство з виробництва молока – задоволення не з дешевих, коштує близько 10 млн. євро. Тож маємо шукати інші шляхи подолання проблем, - зазначив керівник області.

Серед завдань на перспективу для обласної влади  Олександр Пеклушенко назвав створення мережі міні-ферм, які б забезпечували споживачів якісним молоком. Упродовж наступних трьох років також необхідно побудувати низку забійних переробних  пунктів, щоб запоріжці були впевнені, що споживають безпечне м'ясо. Додатковим бонусом цих заходів стане створення великої кількості робочих місць у сільській місцевості. Звертаючись до працівників харчової та переробної промисловості, керівник регіону  підкреслив, що вони нині забезпечують 10 % ВВП, 17%  надходжень до обласного бюджету. Крім того,  завдяки їх наполегливій нелегкій праці запоріжці мають на своїх столах смачну та корисну їжу.

Вітаючи працівників харчової промисловості з професійним святом, Олександр Пеклушенко  звернувся до всіх жителів регіону із закликом бути патріотами свого краю, підтримувати власних виробників, купуючи запорізькі товари та продукти. На урочистостях кращі представники галузі  області були відзначені почесними грамотами.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

До 15 тисяч гривень на енергостійкість бізнесу: подавайте заяву про виплату в Дії

Повернення до справжнього навчання: у гімназії № 31 завершують підготовку до відкриття нової «підземної» школи

Скринінг і профілактика раку: що потрібно знати кожному

В Україні запроваджують «білий список» Starlink: працюватимуть лише верифіковані термінали

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.02.2026

Запорізькі ветерани, ветеранки та члени їхніх родин можуть долучитися до безоплатної програми професійної реінтеграції

Упродовж доби окупанти завдали 785 ударів по 30 населених пунктах

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1439-го дня війни

ПРЯМА ЛІНІЯ із Семікіним Михайлом Олександровичем

Поранення голови, тулуба та кінцівок: стан постраждалих від обстрілу в Запоріжжі

Не з підручника, а зсередини: як молодь відкриває для себе державну службу

Податкові канікули для запорізького бізнесу: питання та відповіді