Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області відкрито першу чергу сонячної електростанції

26 жовтня 2012 - 15:48

У Токмацькому районі відбулося урочисте відкриття першої черги комплексу сонячних електростанцій потужністю 1,5 МВт. Інвестор - ТОВ «Токмак Солар Енерджи» планує довести загальну потужність станції до 10 МВт. Для їх розташування на території Новенської сільської ради Токмацького району виділено майже 33 га землі.

- У результаті будівництва сонячної електростанції сільські території отримають не тільки додаткове екологічно чисте джерело електроенергії, а й нові робочі місця. Крім того, щороку в бюджет Новенської сільської ради буде додатково надходити близько 230 тис. грн., - повідомив заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.

За словами голови наглядової ради ТОВ «Токмак Солар Енерджи» Олександра Репкіна, це четверта в Україні сонячна електростанція.

- Перша черга відкривається сьогодні, ми змонтували її менше ніж за чотири місяці. Загальна потужність станції складатиме 10 МВт. Планується реалізувати цей проект до кінця 2013 року. Ми  створили близько 70 нових робочих місць як у селі, так і в Запоріжжі. Головне, що це екологічно чиста генерації,  відсутній будь-який негативний вплив на навколишнє середовище. До того ж, джерело нашої енергії – це сонце, тож на наш вік його точно вистачить. Термін окупності проекту – приблизно 4,5 роки, у його реалізацію  вкладено 40 млн. доларів, - повідомив Олександр Репкін.

Загалом в регіоні зараз активно  реалізуються проекти в галузі альтернативної енергетики та відновлювальних джерел для виробництва електроенергії в промислових масштабах. У даний час триває будівництво п’яти сонячних та чотирьох вітрових електростанцій у Бердянському, Приазовському, Приморському, Мелітопольському та Запорізькому районах. Для їх реалізації залучено кошти інвесторів, які сумарно складають понад 1 млрд. євро.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Участь Португалії в оборонних ініціативах допомагає Україні вистояти проти російських ударів – Президент

Розповсюджене уявлення про мобілізацію у день оновлення даних хибне – представники ТЦК та СП розвіяли поширений міф

Фабрика-кухня «ГотуЇмо»: переймаємо досвід організації шкільного харчування на Київщині

У нас налагоджена робота по допомозі військовим, – заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Щербаков на прямому зв’язку з мешканцями регіону

FutuLib: безоплатна добірка з тисячі книжок англійською

У Запоріжжі СБУ викрила схему «вирішення» земельних питань: за позитивне рішення посадовці вимагали 2 млн грн

Відкрив кафе в Запоріжжі під час війни: історія успіху підприємця з Оріхова

Як підтримати рідних, які перебувають на прифронтових територіях

В Запоріжжі представили Дорожню карту відновлення екологічної безпеки

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 303 рази вдарили по Запорізькій області

Спільні проєкти у виробництві зброї та розвитку технологій додадуть сили Україні й Іспанії – Володимир Зеленський