Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області відкрито першу чергу сонячної електростанції

26 жовтня 2012 - 15:48

У Токмацькому районі відбулося урочисте відкриття першої черги комплексу сонячних електростанцій потужністю 1,5 МВт. Інвестор - ТОВ «Токмак Солар Енерджи» планує довести загальну потужність станції до 10 МВт. Для їх розташування на території Новенської сільської ради Токмацького району виділено майже 33 га землі.

- У результаті будівництва сонячної електростанції сільські території отримають не тільки додаткове екологічно чисте джерело електроенергії, а й нові робочі місця. Крім того, щороку в бюджет Новенської сільської ради буде додатково надходити близько 230 тис. грн., - повідомив заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.

За словами голови наглядової ради ТОВ «Токмак Солар Енерджи» Олександра Репкіна, це четверта в Україні сонячна електростанція.

- Перша черга відкривається сьогодні, ми змонтували її менше ніж за чотири місяці. Загальна потужність станції складатиме 10 МВт. Планується реалізувати цей проект до кінця 2013 року. Ми  створили близько 70 нових робочих місць як у селі, так і в Запоріжжі. Головне, що це екологічно чиста генерації,  відсутній будь-який негативний вплив на навколишнє середовище. До того ж, джерело нашої енергії – це сонце, тож на наш вік його точно вистачить. Термін окупності проекту – приблизно 4,5 роки, у його реалізацію  вкладено 40 млн. доларів, - повідомив Олександр Репкін.

Загалом в регіоні зараз активно  реалізуються проекти в галузі альтернативної енергетики та відновлювальних джерел для виробництва електроенергії в промислових масштабах. У даний час триває будівництво п’яти сонячних та чотирьох вітрових електростанцій у Бердянському, Приазовському, Приморському, Мелітопольському та Запорізькому районах. Для їх реалізації залучено кошти інвесторів, які сумарно складають понад 1 млрд. євро.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Запоріжжя разом з усією країною вшанувало пам'ять загиблих воїнів

“Україна є! Україна буде!”, - в Запорізькій області вшанували мужніх воїнів всіх часів

До Дня захисників і захисниць України в обласному центрі вшанували пам’ять загиблих Героїв

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 01.10.2023, 585 ДОБА

За минулу добу зафіксовано 157 ворожих обстрілів по 27 населених пунктах

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЩОДО НАСЛІДКІВ ПІДРИВУ КАХОВСЬКОЇ ГЕС ДЛЯ ЗАПОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ

Нарада з представниками міжнародних організацій щодо надання допомоги у твердому паливі

Ворог вів вогонь по 21 населеному пункту – зафіксовано 130 ударів

СИТУАЦІЯ ЩОДО РОСІЙСЬКОГО ВТОРГНЕННЯ СТАНОМ НА 30.09.2023, 584 ДОБА