Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області відкрито першу чергу сонячної електростанції

26 жовтня 2012 - 15:48

У Токмацькому районі відбулося урочисте відкриття першої черги комплексу сонячних електростанцій потужністю 1,5 МВт. Інвестор - ТОВ «Токмак Солар Енерджи» планує довести загальну потужність станції до 10 МВт. Для їх розташування на території Новенської сільської ради Токмацького району виділено майже 33 га землі.

- У результаті будівництва сонячної електростанції сільські території отримають не тільки додаткове екологічно чисте джерело електроенергії, а й нові робочі місця. Крім того, щороку в бюджет Новенської сільської ради буде додатково надходити близько 230 тис. грн., - повідомив заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.

За словами голови наглядової ради ТОВ «Токмак Солар Енерджи» Олександра Репкіна, це четверта в Україні сонячна електростанція.

- Перша черга відкривається сьогодні, ми змонтували її менше ніж за чотири місяці. Загальна потужність станції складатиме 10 МВт. Планується реалізувати цей проект до кінця 2013 року. Ми  створили близько 70 нових робочих місць як у селі, так і в Запоріжжі. Головне, що це екологічно чиста генерації,  відсутній будь-який негативний вплив на навколишнє середовище. До того ж, джерело нашої енергії – це сонце, тож на наш вік його точно вистачить. Термін окупності проекту – приблизно 4,5 роки, у його реалізацію  вкладено 40 млн. доларів, - повідомив Олександр Репкін.

Загалом в регіоні зараз активно  реалізуються проекти в галузі альтернативної енергетики та відновлювальних джерел для виробництва електроенергії в промислових масштабах. У даний час триває будівництво п’яти сонячних та чотирьох вітрових електростанцій у Бердянському, Приазовському, Приморському, Мелітопольському та Запорізькому районах. Для їх реалізації залучено кошти інвесторів, які сумарно складають понад 1 млрд. євро.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Жодні російські ракети не здатні зламати дух українців. Звернення Президента 25.06.2022

Медична система Запорізької області продовжує працювати, - Олександр Старух розповів про ситуацію в регіоні

Вакцинація від COVID-19 не зупиняється

Договори на зміну постачальника газу повинні бути переукладені автоматично

Гарячі лінії Уряду допомагають. Мін’юст

“Ми захищаємо наші європейські цінності”: Олександр Старух розповів про життя в обласному центрі (Відео)

Гарячі лінії Уряду допомагають. МОЗ

Російська зброя продовжує нищити комунікаційні мережі на Запоріжжі

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 24.06.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 24.06.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 25.06.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.06.2022, 122 доба