"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Голова ОДА вимагає від контролюючих органів більш ретельної роботи щодо виявлення джерел забруднення повітря в Запоріжжі

8 квітня 2013 - 14:27

Голова ОДА вимагає від контролюючих органів більш ретельної роботи щодо виявлення джерел забруднення повітря в Запоріжжі

Питання про стан атмосферного повітря в Запоріжжі розглядалося під час апаратної наради в облдержадміністрації. Загострення екологічної ситуації минулого тижня зафіксували не лише жителі міста, журналісти, а й фахівці. Найбільша кількість скарг на стан повітря минулого тижня надійшла від жителів Південного мікрорайону, Орджонікідзевського та Жовтневого  районів Запоріжжя.

Як повідомив начальник Головного управління Держсанепідемслужби в Запорізькій області Анатолій Севальнєв, за результатами звернень було організовано роботу лабораторій, які вивчали ситуацію щодо забруднення повітря в цих районах. За словами головного санітарного лікаря області в Південному мікрорайоні за підсумками лабораторних досліджень зареєстровано підвищений рівень пилу і оксиду вуглецю, разом з тим, перевищень гранично допустимих концентрацій не виявлено.

- Так, було погіршення по концентрації пилу та продуктів горіння в повітрі. Це ми пов’язуємо з горінням очерету, - пояснив Анатолій Севальнев.

Інша ситуація, за словами посадовця, склалася в Орджонікідзевському та Жовтневому районах. За результатами лабораторних досліджень зареєстровано перевищення гранично допустимих концентрацій фенолу, сірководню, сірковуглецю в 1,3-1,7 раза.

- Проведена нами робота з промисловими підприємствами міста не виявила якихось аварійних ситуацій, які  могли би спричинити погіршення якості повітря. Після консультацій з метеорологами ми дійшли висновку, що низький атмосферний тиск та штилева  погода  є основною причиною забруднення повітря в центрі міста, - відзначив Анатолій Севальнєв.

До такого ж висновку дійшли й фахівці Державної інспекції з охорони навколишнього середовища, про що  повідомив під час апаратної наради керівник інспекції Петро Грень. 

Голову облдержадміністрації Олександра Пеклушенка  не задовольнили пояснення представників контролюючих органів, які мають відстежувати екологічну ситуацію в місті.

- Якщо ви ще  раз прийдете та розповісте байки про очерет та вітер, якщо не будуть виявлені конкретні джерела забруднення повітря в Запоріжжі, замість вас це будуть робити інші, - попередив службовців голова облдержадміністрації.

Очільник регіону закликав усіх, хто має відношення до контролю за екологічною ситуацією в  місті, більш ретельно та принципово ставитися до виконання своїх обов’язків. Олександр Пеклушенко доручив найближчим часом скликати нараду за участю контролюючих органів, екологів, представників промислових підприємств задля активізації роботи в цьому напрямку.

- Люди мають ретельно попрацювати. Ми обов’язково знайдемо винуватців у цій ситуації, але терпіти далі такий стан справ я не буду, - наголосив очільник регіону.

Також Олександр Пеклушенко відзначив, що  керівництво міста має активізувати роботу в екологічному напрямку, проявляючи більше ініціативи.

 

Управління у справах преси та інформації

 

Читайте також

Всеукраїнський Форум Україна 30

В Україні продовжується реформування сфери професійно-технічної освіти

Презентовано четвертий випуск Consultant's Digest

Надавачі соціальних послуг у громадах області проходять додаткові навчання

Поліцейські офіцери запорізьких громад отримали нові службові автомобілі

Україна отримала офіційне іншомовне Інтернет-представництво

У Запорізькій області триває вакцинація від COVID-19

Децентралізація – незмінний пріоритет влади

Президент: Ми налаштовані успішно втілити дієву судову реформу, щоб в Україні працювали лише чесні, незалежні та справедливі суди

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 1 325 134 підтверджені випадки COVID-19

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня