Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області відшукують можливості знизити споживання газу

25 квітня 2013 - 08:43

Обласну селекторну нараду щодо ситуації в галузі житлово-комунального господарства  з керівниками територій провів заступник голови облдержадміністрації Петро Гончарук.

Насамперед представник обласної виконавчої влади повідомив, що є завдання Уряду:  розробити план заходів, який дозволить суттєво знизити споживання газу в області вже в наступному опалювальному сезоні. У зв’язку з цим до 1 травня буде створена регіональна робоча група, фахівці якої вивчать ситуацію та запропонують шляхи економії енергоресурсів,  враховуючи реалії життя.

У цьому контексті Петро Гончарук висловив занепокоєння станом розрахунків підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ, борг яких станом на 23.04.2013 становив  понад 755 млн. грн.: «Ситуація із розрахунками підприємств комунальної теплоенергетики негайно має бути взята на особистий контроль керівників територій. Не чекайте осені, вирівнюйте ситуацію зараз, поки вона не стала критичною».

Зі станом  розрахунків населення за послуги житлово-комунального господарства учасників заходу ознайомив директор Департаменту ЖКГ та будівництва  облдержадміністрації Максим Шахов. За даними посадовця, станом на 01.04.2013 жителі регіону розрахувались за спожиті послуги на 90,7%, борг становить 768,5 млн. грн.

Найвищий рівень розрахунків забезпечено у Веселівському (113,5%), Новомиколаївському (102,6%), Приазовському (101,2%), Мелітопольському (100,1%) та Розівському  (100 %) районах. Найгірша ситуація в Кам’янсько-Дніпровському (79,4%), Гуляйпільському (84,3%) районах та Токмаку (85,1%).

Щодо розрахунків населення за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій станом на 01.04.2013 вони становлять 92,7%, накопичений борг складає 112 млн. грн. Відсутні запитання до керівників Приморського району, де рівень розрахунків складає 102,1%, Бердянського (102%), Михайлівського (100,8%), Гуляйпільського (100,5%) та Веселівського (100%) районів. У той же час представників  Запорізького (79,6%), Кам’янсько-Дніпровського (81,6%), Вільнянського (89,1%) та Чернігівського (90,7%) районів попросили пояснити причини  низьких розрахунків.

Під час розгляду питання щодо розрахунків за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання виникли запитання  до керівництва Новомиколаївського (42,7%), Оріхівського (68,8%) та Чернігівського (70,2%) районів, а також до м. Токмак (73,4%).

- Така ситуація є неприпустимою. У травні ці питання будуть винесені на засідання колегії обласної державної адміністрації, і першими звітуватимуть ті керівники, які забезпечили розрахунки нижчі, ніж у середньому по області. Ви маєте час, виправляйте ситуацію, - попередив Петро Гончарук.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

ЮНІСЕФ – Запоріжжя: підсумки партнерства та нові кроки вперед

Як почуватися в інтернеті впевнено й безпечно?

Грантовий сезон для молоді стартував: що варто знати

СБУ та Нацполіція затримали дезертира, який намагався налагодити незаконний збут зброї

Енергодар – Кагарлик: пліч-о-пліч в часи енергетичної нестабільності

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.02.2026

Упродовж доби окупанти завдали 638 ударів по 40 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1455-го дня війни

Близько до фронту – поруч із людьми: Верховний комісар ООН у справах біженців Бархам Саліх – у Запоріжжі

Житло, евакуація, медицина: Міністр соцполітики, сім’ї та єдності України – один день у Запорізькому регіоні

Всеукраїнська премія «15 до 15»: запорізьких учнів запрошують до участі

Уряд розширює програми енергетичної підтримки житлового сектору