Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

70-річчя визволення Запоріжжя відзначатиметься на міжнародному рівні

18 червня 2013 - 16:02

Заступник  голови облдержадміністрації Андрій Гамов провів нараду з приводу підготовки до відзначення 70-річчя визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників за участю представників адміністрації Томської області Російської Федерації.

Ювілейну дату планується відсвяткувати на міжнародному рівні, за участю визволителів – ветеранів 79-ї гвардійської стрілецької дивізії, основу якої складали жителі Томської області. Як повідомив під час наради начальник департаменту експертно-аналітичної роботи адміністрації Томської області Віталій Оглезнєв, на даний час залишилися в живих 12 ветеранів-томичів, які брали безпосередню участь у боях за визволення Запоріжжя в жовтні 1943 року.

- Для нас дуже важливо підтримувати дружні зв’язки з братнім російським народом. 70-річчя визволення Запоріжжя – прекрасна нагода вшанувати подвиг і висловити вдячність вашим землякам, ветеранам-томичам, які боролися за звільнення нашого міста, - звернувся до томських гостей Андрій Гамов.

Запорізькі і томські посадовці обговорили план відзначення ювілейної річниці визволення Запоріжжя і за підсумками наради підписали протокол про наміри. Ним, зокрема, передбачено участь у святкуванні делегації Томської області. А ті ветерани, які за станом здоров’я не зможуть подолати таку велику відстань, матимуть можливість поспілкуватися у віртуальному форматі.  Для цього заплановано провести телеміст Запоріжжя – Томськ за участю томських і запорізьких ветеранів – колишніх бійців 79-ї гвардійської стрілецької дивізії.

Загалом святкування 70-ї річниці визволення обласного центру передбачає численні і масштабні заходи. Одним з найяскравіших буде військово-історична реконструкція подій жовтня 1943 року – боїв за визволення Запоріжжя. Очікується, що в цьому видовищі візьмуть участь 500-600 реконструкторів з України, Росії, у тому числі з Томська, Білорусі, Фінляндії, Румунії.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Сучасний, енергоефективний, безбар’єрний: реконструкція травматологічного корпусу міської лікарні екстреної та швидкої допомоги – на фінішній прямій

Запорізька область повністю готова до початку опалювального сезону

Нашого цвіту – по всьому світу: вчителька з Енергодара навчає українських дітей в Німеччині

10 років сили та любові до людей: Хортицька національна академія відзначила ювілей

Запорізький кікбоксер Володимир Семикін – дворазовий чемпіон світу з кікбоксингу

Спільна пам’ять – спільна боротьба: Роздольська та Шумська громади скріпили партнерство

Запоріжців запрошують до участі у Всеукраїнському тестуванні з фінансової грамотності

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1342-го дня війни

Впродовж доби окупанти завдали 396 ударів по 15 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 28.10.2025

«Запоріжжяобленерго» закликає бізнес: обмежень потрібно дотримуватися

Підприємці Запоріжжя та області!