На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Януковича, з метою розповсюдження інформації про сімейні форми виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на території Новоданилівської сільської ради Якимівського району за участю заступника голови райдержадміністрації М.Охремчука відбулися громадські слухання.
Михайло Охремчук під час бесіди з мешканцями сільської ради депутатами, членами виконавчого комітету підкреслив, що увага до дітей, їх потреб, особлива підтримка тих, які опинилися у складних життєвих обставинах, є вагомою складовою нових соціальних ініціативах Президента України „Діти – майбутнє України”.
Фахівці служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді акцентували увагу на такій формі виховання дітей, у яких немає можливості жити з рідними батьками, як влаштування в прийомну сім'ю або до дитячого будинку сімейного типу. При цьому дитина зберігає свій статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, та користується всіма відповідними пільгами.
Створення прийомних сімей на території району – це одне з першочергових завдань у сфері забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейним вихованням. На території Якимівського району функціонує три прийомні сім'ї, в яких виховується вісім прийомних дітей. У 2014 році службою у справах дітей планується поповнити існуючі прийомні сім'ї та влаштувати до них ще три дитини.
Станом на 20 грудня 2013 року на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації перебуває 95 дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. З них 54 дитини влаштовано під опіку та піклування, 12 – передано до прийомних сімей, 9 – до дитячих будинків сімейного типу, 20 дітей перебуває в державних закладах. Протягом поточного року з інтернатних закладів одна дитина була усиновлена іноземними громадянами та одна дитина влаштована під піклування. Всього підлягає усиновленню 41 дитина.
На завершення зустрічі заступник голови райдержадміністрації підкреслив: „Робота соціальних служб повинна бути спрямована на виявлення кризових сімей з метою вчасного надання їм фахової допомоги та підтримки. Адже надавши вчасно допомогу, з’являється шанс врятувати родину від розпаду, не позбавляти дітей батьківської опіки. Попередження соціального сирітства – завдання Глави держави, на реалізацію якого ми повинні спрямувати свої зусилля”.













