Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Історії медичних династій регіону викладені в книжці

12 лютого 2014 - 16:14

Заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Запорожченко взяв участь в урочистій зустрічі з родинними династіями медичних працівників, яка відбулася у ПК «Дніпроспецсталь».

Приводом для цього зібрання стало видання книги «Медичні династії Запорізької області». Як пояснила голова Запорізької обласної організації профспілки робітників охорони здоров’я Алла Тонковид, це видання має підняти престиж  медичних працівників, розповість читачеві про традиції та кращий досвід запорізьких фахівців.

У книгу ввійшли історії професійної діяльності та життя 89 родин, у яких 570 представників  кількох поколінь обрали професію медика.

Безумовні лідери за рейтингом загального стажу - родини Белай та Балашових, члени кожної з них пропрацювали в медицині понад 450 років.

Добре відома серед фахівців галузі і родина Боярських-Нерянових,  загальний стаж якої налічує маже 400 років. Також до книги ввійшли династії Мороз-Курочкіних, Колесникових та Павлюченків, які віддали медицині понад 260 років.

Ці родини виховали лікарів, медсестер, фармацевтів, провізорів, учених, працівників санітарно - епідеміологічної служби – людей, які своєю працею заслужили повагу колег і довіру пацієнтів.

- Професія медпрацівника набуває все більшого престижу та популярності. Ви є хранителями традицій лікарської майстерності та мистецтва, які передаєте молоді. Запорізький медичний університет входить у десятку кращих вузів країни. Запорізька молодь має всі можливості перейняти досвід та осягнути всі тонкощі обраної професії, - зазначив Андрій Запорожченко.

Також посадовець додав, що розвиток охорони здоров’я – пріоритетний напрямок керівництва країни та області: «Будівництво перинатального центру, реформування невідкладної медичної допомоги та ланки первинної медичної допомоги  - лише частина великої роботи, зорієнтованої на підвищення якості медичної допомоги людям».

По завершені заходу представники династій отримали книги. Найближчим часом примірники видання будуть передані до медичних закладів та бібліотек області.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Пам’ять – в кожному подиху вітру: в День Конституції в Запоріжжі вшанували загиблих Захисників та Захисниць України

На шляху до спортивної вершини: Кушугумська громада вболіває за талановиту боксерку

Символи стійкості: у Запоріжжі вручили державні нагороди до Дня Конституції

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 28.06.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 459 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1220-го дня війни

Платформа «Діалог влади та бізнесу» у Запоріжжі: кластери – шлях до економічного зростання

«Життя – це боротьба, а боротьба – це шлях до себе»: ветеранів та їхні родини запрошують на безоплатні тренування з вільної боротьби

Як діяти під час стресу, надзвичайної ситуації чи тривоги: у Запоріжжі обговорили психологічну готовність громад

«Добре, що до нас прислухалися і зробили так, як ми хотіли», – мешканці пошкодженого ворогом будинку обживаються у відремонтованих оселях

Як отримати асистента для дитини з особливими потребами?

Дистанційний супровід для ветеранів: тепер допомога – незалежно від місця проживання