"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

НОВИНИ

Відбувся мітинг до Дня кримськотатарського прапора

1 липня 2014 - 08:40

Відбувся мітинг до Дня кримськотатарського прапора

На Мелітопольщині продовжується траурна скорбота за загиблими льотчиками, яких ще не поховано, але в знак солідарності з кримцями, які зараз переживають доволі складні політичні часи, за ініціативи Мелітопольського регіонального комітету сприяння поверненню кримських татар на історичну батьківщину “Азат” 26 червня на площі Перемоги у місті Мелітополі відбувся мітинг до Дня кримськотатарського прапора.

Прапор кримських татар - полотнище блакитного кольору, із жовтим гербом (тамгою) у верхнім лівім куті. Блакитний колір, традиційний колір тюркських народів, використовувався ще на стягах Кримського ханства. Із ханських часів бере свій початок і зображений на прапорі герб - тарак-тамга, що є родовим знаком Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства. Вважається, що першим цей символ почав використовувати засновник Кримського ханства Хаджі Ґерай.

У новітній історії прапор активно використовувався після Лютневої революції в Російській імперії, починаючи з літа 1917 року.

Після проголошення Україною незалежності 1991 року блакитний стяг із тамгою був прийнятий Курултаєм кримськотатарського народу, як національний.

На мітингу виступили директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Мороко В.В., який привітав від імені голови Запорізької облдержадміністрації Баранова В.О. кримськотатарську громаду Мелітополя та Мелітопольського району, яка налічує майже 3 тисячі громадян, члени «Азату», представники громадськості. Прозвучав гімн України, хвилиною мовчання пом’янули загиблих, у блакитне і мирне небо над Запорізьким краєм взлетіли повітряні кульки із національними прапорами українського і кримськотатарського народу. Україна – єдина! Ми – за мир! Слава Україні!

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації