Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі відкрито транзитне містечко для вимушених переселенців

16 лютого 2015 - 16:41

Модульне містечко по вул. Стешенка, 18 загальною площею 1,12 га готове прийняти мешканців. В урочистому відкритті об’єкта взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Григорій Самардак, Генеральний консул Німеччини Детлеф Вольтер, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський, перший заступник Запорізького міського голови  Дмитро Свіркін.

Григорій Самардак подякував усім, хто був задіяний у будівництві містечка, за оперативну роботу та висловив сподівання, що заселившись до модульних будинків, переселенці житимуть з комфортом.

-  Звичайно, краще було би, щоб ми так збиралися у мирний час, а люди, яким довелося залишити свої рідні домівки, мали змогу якнайшвидше туди повернутися. Але в сьогоднішніх умовах ці будинки – реальна допомога всім, хто залишився без даху над головою. Завдяки підтримці наших німецьких партнерів ми можемо зараз допомогти сотням переселенців, для яких пошук придатного для проживання житла  є найголовнішим питанням наразі, - зазначив посадовець.

За словами голови ДСНС України Сергія Бочковського, процес спорудження містечка супроводжувався копіткою працею багатьох спеціалістів, які робили все можливе, щоб родини переселенців мали змогу якнайшвидше переїхати та отримати нормальні умови проживання.

- Це дійсно зразок спільної європейської праці всіх зацікавлених фахівців, які віддали  сили для того, щоб внутрішньо переміщені особи змогли здобути домівку. Хочу подякувати Генеральному консулу Німеччини, представникам німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ», місцевій владі, які працювали  пліч-о-пліч як один  єдиний колектив заради спільної мети – допомогти українцям, які вимушено залишилися без житла. Дуже приємно, що ми маємо таку потужну підтримку наших зарубіжних колег, які не залишилися осторонь, а відгукнулися на заклик підтримати тих, хто через бойові дії втратив свій рідний дім, - зазначив Сергій Бочковський.

У свою чергу Генеральний консул Німеччини Детлеф Вольтер запевнив, що Німеччина й надалі готова підтримувати українців та надавати їм всебічну допомогу.

За період спорудження містечка від німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» до Запоріжжя було доставлено 218 житлових модулів. Таким чином, на сьогодні змонтовано 10 житлових модульних будиночків, кожен з яких складається з 10 модулів, чотири модульних гуртожитки, які складаються з 27 модулів, та дві адміністративні будівлі.

Всі будинки квартирного типу укомплектовані ліжками, шафами, матрасами, постільною білизною, необхідними меблями, холодильниками, санвузлами.

На території  містечка працює безкоштовний WI-FI.

В адміністративно-господарчому блоці знаходиться пральня, яка обладнана сушарками та пральними машинами. Всі модульні будинки мають електроопалення.

Наразі вже сформовано списки на заселення до будиночків 370 осіб (120 сімей).

Сьогодні до містечка заселилися перші 77 пересенців, у тому числі  32 дитини.

Сума проживання в будинках складає 319 гривень на місяць (на одну особу), в яку входять усі комунальні послуги та електроенергія. В подальшому ця цифра буде перераховуватись у випадку зменшення вартості комунальних послуг, закінчення опалювального сезону та фактично спожитої електроенергії.

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 20.05.2022

Окремі назви географічних об'єктів будуть переіменовані

Виплата соціальних коштів та доставлення готівки залишається нагальним питанням для громад Бердянського району

Удосконалено механізм подання суб’єктами господарювання декларації про провадження господарської діяльності

У Запорізькій області поступово вирішують проблеми з соціальними виплатами

Пошкоджені об’єкти складно відновити через активні бойові дії

Обласна влада та військові обговорюють повернення територій області

Оперативна інформація щодо безпечності питної води в Запорізькій області за 19.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 19.05.2022

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 20.05.2022 р.

Усі разом маємо забезпечити, щоб Росія не мала жодного успіху в агресії проти України – звернення Президента Володимира Зеленського

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 19.05.2022 року (22:00) - ЗСУ, 85 доба (Відео)