Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Юрій Єхануров: «Найбільш ефективним є уряд, який не турбується про майбутні вибори, а переймається майбутнім свого народу»

28 липня 2006 - 11:23

У Києві, в палаці мистецтв «Український дім», Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров звітував про роботу Уряду за перше півріччя 2006 року (текст доповіді див. у доданому файлі).

Крім членів Уряду у заході взяли участь експерти Міжнародного центру перспективних досліджень, Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова та Інституту економічного прогнозування НАНУ.

- Уряд виконав головне завдання, що було поставлене президентом України, - зазначив Глава Уряду, виступаючи перед присутніми. - Ми стабілізували економіку та сформували необхідні передумови для її виходу на траєкторію сталого зростання.

Експерти, що взяли участь у заході, дали високу оцінку досягненням Кабміну під керівництвом Юрія Єханурова. Зокрема, академік НАН України, директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць, визначаючи сфери відповідальності Уряду: результати макроекономічного зростання, інфляція, безробіття - зафіксував сталий прогрес у кожній з них. Він навів дані про те, що за останні 7 років показник темпів економічного зростання всього світу становить 2,8%, при цьому, країн ЄС – 2,8%, країн, що розвиваються, - 4%, країн СНД – 6,8%, Росії – 6,5%, а України – 7,5-8%.

Стосовно інфляції, Валерій Геєць зазначив, що цей показник відносно стабілізувався. А показник безробіття понизився на 1-1,5%.

Разом з тим, експерт привернув увагу членів Уряду до факту непропорційного співвідношення у різних галузях промисловості. Зокрема, йшлося про співвідношення між обробною і видобувною промисловістю, частка останньої в 2 рази менша. Цей факт змушує замислитися над необхідністю зосередити увагу на подальшому ефективному розвитку обробної промисловості.

Роблячи прогноз щодо перспективи Уряду Єханурова з урахуванням сучасної політичної ситуації, Валерії Геєц наврочив йому подальшої плідної діяльності у такому ж складі протягом не менше року.

Інші експерти, які також взяли участь в обговоренні звіту, зазначили, що нинішньому Кабінету Міністрів вдалося відновити зростаючу тенденцію у розвитку економіки та забезпечити надійні засади її подальшого сталого розвитку.

Завершуючи свій звіт, Юрій Єхануров пояснив успіхи керованого ним Уряду:
- Найбільш ефективним є уряд, який не турбується про майбутні вибори, а переймається майбутнім свого народу.

Після завершення звіту Уряду прем'єр-міністр України Юрій Єхануров провів прес-конференцію для представників центральних і регіональних ЗМІ, в ході якої відповів на запитання, що хвилювали громадськість.

 

Прес-служба облдержадміністрації

(.doc, 91Kb)

Читайте також