Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Завдяки громадському контролю щодо керівництва обласної інфекційної лікарні порушено карну справу

16 березня 2015 - 14:07

Про це повідомила голова Громадської ради при облдержадміністрації Наталія Заболотна під час прес-конференції, присвяченої результатам перевірки діяльності цього комунального закладу.

Наталія Заболотна нагадала, що свого часу до Громадської ради звернулися працівники 7-го відділення обласної інфекційної клінічної лікарні, які висловили побоювання, що під приводом ремонту їх відділення хочуть закрити. Саме таке вже сталося з шостим відділенням. Тоді Громадська рада ініціювала проведення «круглого столу» з представниками всіх зацікавлених сторін, а також створення спільної комісії з представниками обласної ради, якій підпорядковується комунальний заклад.

За словами Наталії Заболотної, спочатку керівництво лікарні всіляко блокувало роботу комісії, відмовлялося надавати документи, які стосуються проведеного ремонту шостого відділення. Та все ж таки «з боєм» пакет документів вдалося отримати. В результаті перевірки, до якої були залучені профільні фахівці, виявлено значні порушення, які призвели до нецільового використання бюджетних коштів. За підрахунками громадських активістів, за виконані ремонтні роботи переплачено мінімум 35 тис. грн., при тому, що загальний кошторис складає лише біля 200 тис. грн.

Наразі Орджонікідзевським відділом міліції порушено карну справу за фактом службової підміни документів.

Цей факт, на переконання активістів, є не поодиноким, бо чинне законодавство дозволяє керівникам комунальних закладів, установ та організацій  самочинно визначати замовників робіт, послуг, якщо їх вартість не перевищує  200 тис. грн., що в свою чергу призводить до зловживань та нецільового використання бюджетних коштів. У зв’язку з цим, як повідомила Наталія Заболотна, Громадська рада ініціює створення єдиного відкритого реєстру керівників, бухгалтерів, юристів комунальних закладів, причетних до порушень законодавства, щоб у подальшому вони не могли обіймати відповідальні посади.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: школярі з Комиш-Зорянської громади взяли участь у молодіжному обміні

Інспектор служби освітньої безпеки – надійний партнер школярів і батьків

В Запоріжжі відбувся гандбольний турнір на честь Захисника України Михайла Цапа

«Було дуже страшно», – жителі Кушугумської громади та Запоріжжя оговтуються від чергової нічної ворожої атаки

Україна на шляху до ЄС: запорізькі підприємці та експерти обговорили зміни в законодавстві

Solar Step: нові можливості для жінок в сонячній енергетиці

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1298-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1298-го дня війни

Україна робить крок у майбутнє: Мінцифри запустило першу державну онлайн-платформу зі штучного інтелекту

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.09.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 607 ударів по 17 населених пунктах Запорізької області

Проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» в Запорізькій області: дайджест новин вересня