Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Запорізький Офіс Реформ спільно з облдержадміністрацією презентував проект перспективного Плану спроможних територіальних громад Запорізької області

13 травня 2015 - 17:39

Проект Плану формування територій громад Запорізької області розроблений і готовий для обговорення на територіях. Сьогодні графічна частина документу та попередні паспорти територіальних громад були офіційно представлені фахівцям та представникам районів. Як зазначив заступник голови облдержадміністрації (стажування) Леонід Березинський, цей документ стане основою для формування спроможних територіальних громад Запорізької області. З наступного тижня експерти Запорізького Офісу Реформ та члени робочої групи розпочнуть консультації в районах області. Передбачається, що під час обговорення представники територіальних громад та розробники перспективного Плану проаналізують всі його недоліки і переваги і зроблять остаточні правки до документу, який буде винесено на розгляд сесії Запорізької обласної ради 28 травня.

За словами начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександра Билима, в процесі реформування нині існуючі 298 рад всіх рівнів будуть укрупнені до 48 територіальних громад.

- Це – не нормальний показник для України. На Київщині, орієнтовно, буде сформовано 52 громади, на Дніпропетровщині – 57. Безумовно, і межі, і структура майбутньої громади обговорюватиметься з жителями, з громадськістю тієї чи іншої території. Отже, ми розраховуємо на зворотній зв'язок і на готовність до здійснення реформи з боку населення, - зазначив директор Запорізького Офісу Реформ Олександр Свістун.

Зараз триває розробка паспортів територіальних громад. В документі, заснованому на оперативних даних, враховується чисельність населення станом на 1 січня 2015 року, кількість закладів, що утримуються за рахунок бюджету органів місцевого самоврядування,  обсяг доходів спроможної територіальної громади станом на 01 січня 2015 р., наявність приміщень для розміщення державних органів  та органів місцевого самоврядування тощо.

 

Прес-центр Офісу Реформ

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 21.05.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 21.05.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 22.05.2022

Війна триває, і кожен та кожна з нас мають щоденно дбати про те, щоб допомогти обороні – звернення Президента України

Сьогодні, 22 травня, близько 02:44 російські війська запустили ракети по цивільній інфраструктурі одного з сіл на Вільнянщині Запорізької області.

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 21.05.2022 року (22:00) - #ЗСУ, 87 доба

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 21.05.2022

Біля Запорізької областной військової адміністрації замайорів прапор Європейського Союзу (ВІДЕО)

Обласна влада продовжує плідно співпрацювати з міжнародними організаціями

Комунальні служби відновлюють надання послуг після обстрілів

Запорізька область продовжує будувати лінію захисту та укріплювати міжнародні зв’язки

Обласна влада продовжує піклуватися про евакуйованих людей (ВІДЕО)