Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Чотири митці-ювіляри запросили запоріжців у свій дивовижний світ

30 жовтня 2015 - 15:51

Чотири митця-ювіляра запросили запоріжців у свій дивовижний світ

В обласному художньому музеї відкрилася ювілейна виставка запорізьких художників Галини Сапегіної, Тамари Дружини, Анатолія Грабчилева, Степана Марчука «Чотири автографи». Восени 2015 року їм виповнилося по 65 років.

Як повідомили у Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, на ювілейній експозиції вони представили майже 200 робіт. Кожен художник має неповторну індивідуальність, манеру і техніку: Г. Сапегіна та Т. Дружина — живописці, А. Грабчилев — графік, С. Марчук — майстер емалі.

Анатолій Грабчилев, як графік займає одне з провідних місць в запорізькій художній школі. Його акварельні пейзажі розкривають художника як романтика. Більшість з них - імпровізація, створена по пам'яті, а частіше - під впливом емоцій. Пейзажі нереальні й, водночас, дуже справжні, у кожному з них є гармонійний зв'язок з почуттями художника. Вражають віртуозністю та скрупульозністю чорно-білі твори, виконані тушшю та пером. На виставці представлено 30 його робіт («Тихий вечір», «Лісове озеро», «Кримський мотив», «Собор в Ярославлі. Тихий вечір» тощо).

Персональний блок яскравої творчої особистості Тамари Дружини складається з 26 творів. Представлені її улюблені жанри - портрет, пейзаж, натюрморт. Вишуканий колорит, прикраси, одяг, найдрібніші деталі вишивки на сукні в картинах «Портрет пані Дараган», «Панночка» передані реалістично, художньо-виразно, з тонким смаком. Багато робіт увібрали в себе мотиви народного мистецтва.

Степан Марчук - єдиний художник-емальєр в Запоріжжі. Уже 45 років художник торує свій шлях у відродженні цієї техніки. Емалі С. Марчука сприймаються як самостійні станкові твори, що торкаються громадянських філософських проблем, історії країни, величної доби козацтва, теми українських народних звичаїв («Запорізька Січ», «Київські князі на Хортиці», «Скіфські мотиви»). Багато його емалей вдало оформлені декоративно-обробленим деревом («Дороги», «Чумацький шлях», «Козак на возі»).

В експозиції Г. Сапегіної 28 творів. В усьому авторка знаходить красу - в людях, старих знайомих предметах, птахах, природі, фарбах, вогнях нічного міста. Свіжість життєвих вражень переноситься на полотна. Образи, за словами художниці, виникають у неї несподівано - від чогось випадково побаченого. Головне в її творчості - сила впливу образів на глядача («Осінь», «Літо», «Меланхолія», «Спогади про Грузію», «Козацькі забави»). Експозицію художниці «охороняють» «Домовик» і «Чорнушка» - її талісмани.

По завершенню виставки фонди обласного художнього музею поповняться новими дарами від ювілярів.

 

Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

У Запоріжжі ветеранам допомагають пройти без черг медогляди та отримати необхідне лікування

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: як у Запорізькій області допомагають тримати форму і відновлюватися захисникам і їхнім рідним

Ветеран-морпіх допомагає побратимам адаптуватися до цивільного життя та займається патріотичним вихованням молоді

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Широківська та Гощанська громади: співпраця триває

«Це, звісно, не так, як з гармати стріляти, але теж треба творчий підхід», – ветеран про заняття в секції зі стрільби з лука

Звичайні люди – надзвичайні задачі: унікальні відеозвернення бійців Сил спеціальних операцій ЗСУ

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 14.05.2025

Щоденна хвилина пам'яті: у запорізькій гімназії вшановують загиблих внаслідок російського вторгнення

Загалом упродовж доби окупанти завдали 457 ударів по 14 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1175-го дня війни

Безпека та якісні знання: запорізькі школярі навчаються в облаштованому укритті