Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Як не стати жертвою торгівлі людьми

3 грудня 2015 - 15:22

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» у Запоріжжі відбулася вулична акція «На запчастини – тільки машини» за підтримки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації. За словами організаторів ГО «Взаємодія», вона спрямована на розповсюдження інформації про таке негативне явище, як торгівля людьми.

У порівнянні з повсякденними проблемами та турботами природа сучасного рабства навряд чи є пріоритетним питанням для більшості громадян. Між тим, його масштаби вражаючі. Як свідчить статистика міжнародних організацій, у світі щорічно продають за кордон з метою експлуатації 600 – 800 тисяч осіб; понад 1,2 мільйона дітей щороку стають жертвами торгівлі людьми; починаючи з 1991 року від торгівлі людьми постраждали 120 тисяч українців.   Сподіватися, що це зло зникне само собою, не доводиться. Адже торгівля людьми – третій (після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками) за рівнем прибутковості кримінальний бізнес.

Донесення цієї інформації і стало метою акції. Молодь і студенти Запорізького національного університету на вулицях міста спілкувалися з перехожими та розповсюджували  інформацію, яка стосується різних аспектів торгівлі людьми. Зокрема, як відрізнити торгівлю людьми від інших злочинів; як не потрапити у пастку торгівців людьми; як вербують і що обіцяють торгівці людьми тощо.

Оскільки на «гачок» торгівців людьми часто потрапляють люди, які прагнуть виїхати за кордон, організатори виробили рекомендації та поради, що потрібно для працевлаштування за кордоном,  яку допомогу можуть отримати постраждалі від торгівлі людьми та до кого звертатися у такому випадку.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Показові виступи та нагороди для переможців: у Запоріжжі відзначили День фізичної культури і спорту України

Нові спортивні майданчики для дітей: в Запоріжжі стартував проєкт «АктивПлей»

Українське аграрне законодавство на шляху до ЄС

Гуляйпільська школа в Запоріжжі: 230 учнів мають змогу здобувати знання офлайн в одній із «підземних» шкіл

«Створюй ТУТ! 2.0»: стартує набір на безкоштовну освітню програму для молоді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 12.09.2025

Впродовж доби окупанти завдали 510 ударів по 19 населених пунктах Запорізької області.

Україна на шляху до ЄС: запорізькі підприємці та експерти обговорили зміни в законодавстві

СБУ повідомила про підозру керівництву окупаційного райвідділу «мвс рф», яке погрожувало розстрілом мешканцям одного із селищ на Запоріжжі

«Дуже важко без нього жити, але ми намагаємося»: у Запоріжжі відкрили меморіальну табличку на честь полеглого Захисника Олександра Докукіна

Уроки з натхненням: у Запоріжжі в змішаному форматі запрацювала релокована Малобілозерська спеціалізована естетична школа «Дивосвіт»

Затверджено порядок створення безбар’єрних маршрутів у містах та громадах