Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Потужне використання туристичного та курортного потенціалу спрацьовує на імідж області

26 лютого 2016 - 15:15

На розширеному засіданні колегії Департаменту культури, туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації  підбивали підсумки діяльності галузі культури та курортно – туристичної сфери за минулий рік.

Заступник голови обласної державної адміністрації Едуард Гугнін  наголосив на тому, що питання розвитку культури дуже важливе для нашого міста. Але, аби наш край процвітав, треба вкладати кошти. На наступний рік є багато планів. Це  відремонтувати якісно  заповідник о. Хортиця, художній музей, театр юного глядача. Тільки завдяки підтримці розвитку культури, на думку посадовця, ми зможемо побудувати розвинене суспільство.

Директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко повідомив, що за минулий рік вдалося не лише зберегти осередки духовних цінностей, а й примножити їх. Так, у 367 клубних закладах області проведено понад 50 тисяч заходів, які відвідали 5 мільйонів запоріжців.

Завдяки підтримці облдержадміністрацією фестивального руху мистецько-культурні заходи проходять у регіоні на високому рівні. Плідно працюють і розвиваються театрально-видовищні заклади. Стабільне  фінансування дозволило підтримати театральні та музичні проекти, які за рівнем не поступаються європейському та світовому рівню. Зокрема,  це прем’єра театралізованого дійства обласної філармонії за оперою С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм», показ якої відбувся у фольклорно -етнографічному комплексі «Кінний театр «Запорозькі козаки» на о. Хортиця та Співочому полі у м. Києві, фольк-мюзикл «Покровський ярмарок» до Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці, спільний проект академічного симфонічного оркестру та обласного театру ляльок «Лялькова феєрія», вистави «Україна – це ми» академічного обласного театру юного глядача, театралізований концерт «З любов’ю до України» академічного театру  ім. Магара.

Посадовець акцентував увагу і на професійній підготовці творчої молоді, патріотичному вихованні підростаючого покоління. Одне з  ключових місць у цьому посідають музеї та заповідники. Лише минулого року проведено 11,6 тисячі екскурсій, а кількість експонатів у музеях сягнула 416 тисяч.

Стосовно планів на 2016 рік Владислав Мороко виділив низку проектів.

Так, з метою формування позитивного іміджу Запорізької області планується започаткувати та втілити за підтримки Міністерства культури України нові творчі проекти: всеукраїнський етнофестиваль «Гетьманщина»,  ландшафтні вистави,  всеукраїнські мистецькі акції «Патріотична героїка» і «Дике поле».

Буде активізовано участь у загальноукраїнському проекті культурної інтеграції «Український Донбас», який покликаний сприяти формуванню і розвитку єдиного культурного простору України, зміцненню морально-патріотичного духу військовослужбовців.

 

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Служити та захищати: у Запоріжжі відзначили десяту річницю створення Національної поліції України

Автівки для відновлення та щоденних потреб: громади Запорізької області отримали нову спецтехніку

До уваги водіїв великовагового транспорту: на дорогах державного значення вводяться сезонні обмеження руху за високої температури повітря

Впродовж доби окупанти завдали 377 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Хвилина тиші там, де вирує студентське життя

Василівський район: виклики, здобутки та плани

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: у Запорізькій області стартує реєстрація на щорічну всеукраїнську акцію

Для військових та їхніх родин розширили соціальний супровід

Імена, що назавжди залишаться поруч

Не просто відпочинок: у Запоріжжі обговорили безпечну роботу басейнів в умовах війни

Спорт, який розвиває фізичні та психологічні якості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися греко-римською боротьбою

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2025