Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Ринок праці в області виводять «з тіні»

29 лютого 2016 - 14:38

Ринок праці в області виводять «з тіні»

Робота щодо легалізації трудових відносин проводиться в межах обласної та територіальних комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За даними Головного управління ДФС у Запорізькій області, у 2015 році залучено до оподаткування 12,3 тис. неоформлених найманих працівників, з них працевлаштовано на постійну роботу 11 тис. Встановлена для них заробітна плата склала 13,1 млн. грн. Сума податку з доходів, яка надходить до бюджету, становить 2,1 млн. грн.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігор Мещан, завдяки цьому уповільнився процес скорочення чисельності працівників, застрахованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Так, минулого року чисельність зменшилася на 4,1 тис. працівників (на 0,8 %) і на 01.01.2016 становить 480,1 тис.

За підсумками 2015 року в 10 галузях економіки області рівень заробітної плати був нижчий, аніж по Україні, і різниця продовжувала збільшуватися в порівнянні з попередніми роками. Так, у будівництві – з 742 грн. у 2014 році до 1025 грн. у 2015 році, у торгівлі - з 1237 грн. до 1831 грн., у сфері фінансової та страхової діяльності – з 2783 грн. до 3627 грн.  Середня заробітна плата в Україні за 2015 рік становить 4195 грн. (по області  – 4200 грн.), або близько 170 у.о., що є найнижчим показником серед європейських країн. При цьому, реальна заробітна плата в області склала 80,8 % (по Україні – 79,8 %). Певною ознакою поширення виплати заробітної плати «в конвертах» у окремих галузях економіки є низький рівень середньогалузевої заробітної плати по області, порівняно із середньогалузевим показником по Україні.

За словами посадовця, чинне законодавство щодо легалізації зайнятості та заробітної плати не працює через низку причин. Так, незважаючи на створення Державної служби України з питань праці та її територіальних органів, відсутні необхідні нормативно-правові акти. Також негативно вплинули і мораторії на проведення перевірок суб’єктів господарювання, на яких є порушення законодавства у сфері праці.

У рамках роботи в цьому напрямку головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення доручено спільно з підрозділами Державної фіскальної служби, територіальними органами Державної служби України з питань праці, Національної поліції України провести наради з представниками середнього та малого бізнесу щодо легалізації трудових відносин і заробітної плати, а також  активізувати перевірки підприємств, на яких спостерігаються найнижчі рівні оплати праці, особливо у галузях торгівлі, транспорту, фінансової та страхової діяльності.



Управління у справах преси та інформації 

Читайте також

Життя під час війни: виклики для Запорізької області

«Запорізька платформа безпеки та розвитку» – формула успішного майбутнього

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 814-го дня війни

Як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії

У Запоріжжі виявили 2 автобуса, водії яких працювали без дозвільних документів

Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів

Звичайний хлопець виявив бажання піти на захист Батьківщини

Іван Федоров: «Науково-технологічний прорив допоможе Україні здобути перемогу»

Триває набір кадрового резерву держслужбовців