Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області дітей з окупованих територій учать жити разом

22 березня 2016 - 15:02

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації представили заходи щодо реалізації програми з розвитку життєвих навичок та психосоціальної допомоги дітям у Східних та Центральних областях України, яка впроваджується з листопада 2015 року в рамках нового проекту «Діти миру». Проект реалізується в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

За словами заступника начальника управління Департаменту освіти і науки ОДА Валентини Хіврич, у Запорізькій області створюються належні та комфортні умови для навчання дітей з окупованих територій. Наразі проектом охоплено близько 2,5 тисячі підлітків шкільного віку та 750 дітей дошкільного віку. А 1,5 року тому кількість таких дітей була значно більшою.

- Наша мета – зробити так, щоб дітям та їх батькам було комфортно на запорізькій землі, щоб діти могли навчатися та здобувати освіту в належних умовах. Нам допомагають міжнародні організації, які докладають для цього чимало зусиль, - зазначила Валентина Хіврич.

Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Олена Сакович вважає, що необхідно більше уваги приділяти підтримці та адаптації учнів.

- Дітям необхідно допомагати протидіяти агресії, вчити мирно спілкуватися, приймати іншу точку зору. ЮНІСЕФ сприяє фінансовій і технічній підтримці цього проекту. Діти під час конфлікту страждають найбільше, вони просто не знають, де шукати допомогу та підтримку. Учням потрібна допомога психологів та вчителів, бо саме в школі діти проводять більше часу, - зазначила Олена Сакович.

Як повідомила Валентина Хіврич, в області 150 загальноосвітніх шкіл та 120 дошкільних закладів реалізують проект «Вчимося жити разом». Наразі 400 вчителів уже залучено до проекту, вони пройшли спеціальне навчання, а планується підготувати вдвічі більше, до того ж у планах - долучити вищі заклади освіти.

- Ця методика дозволяє зменшити рівень травми в дитячих колективах, налагодити атмосферу в навчальному закладі, допомогти адаптуватися та освоїтися учням у нових умовах, - підкреслила посадовець.

Довідково: Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах.  Його складовою є проект «Вчимося жити разом», який реалізується у двох напрямах: формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний університет «Києво-Могилянська академія».

 

Управління у справах преси та інформації

 

Читайте також

Щоб перемогти тиранію, потрібне більше єднання; демократичний світ здатен його досягти

Як живе Степногірська громада: Юрій Малашко завітав до прифронтових жителів, які досі не покинули небезпечну територію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 29.03.2023

У Запорізькій області відновили важливу ділянку прифронтового автошляху

Відновлення доступу до ресурсів бази даних ЄІАС “Діти” та функціонування Єдиної інформаційної системи соціальної сфери: представники ЗОВА взяли участь у селекторній нараді Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Фахівці працюють над відновленням надання комунальних послуг

СБУ викрила ще чотирьох організаторів псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 28.03.2023

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 08.00 годину 29.03.2023

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 29.03.2023, 399 доба

Дякую всім, хто нагадує, що російська агресія може закінчитися швидше. Звернення Президента 28.03.23

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 28.03.2023