Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області дітей з окупованих територій учать жити разом

22 березня 2016 - 15:02

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації представили заходи щодо реалізації програми з розвитку життєвих навичок та психосоціальної допомоги дітям у Східних та Центральних областях України, яка впроваджується з листопада 2015 року в рамках нового проекту «Діти миру». Проект реалізується в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.

За словами заступника начальника управління Департаменту освіти і науки ОДА Валентини Хіврич, у Запорізькій області створюються належні та комфортні умови для навчання дітей з окупованих територій. Наразі проектом охоплено близько 2,5 тисячі підлітків шкільного віку та 750 дітей дошкільного віку. А 1,5 року тому кількість таких дітей була значно більшою.

- Наша мета – зробити так, щоб дітям та їх батькам було комфортно на запорізькій землі, щоб діти могли навчатися та здобувати освіту в належних умовах. Нам допомагають міжнародні організації, які докладають для цього чимало зусиль, - зазначила Валентина Хіврич.

Представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Олена Сакович вважає, що необхідно більше уваги приділяти підтримці та адаптації учнів.

- Дітям необхідно допомагати протидіяти агресії, вчити мирно спілкуватися, приймати іншу точку зору. ЮНІСЕФ сприяє фінансовій і технічній підтримці цього проекту. Діти під час конфлікту страждають найбільше, вони просто не знають, де шукати допомогу та підтримку. Учням потрібна допомога психологів та вчителів, бо саме в школі діти проводять більше часу, - зазначила Олена Сакович.

Як повідомила Валентина Хіврич, в області 150 загальноосвітніх шкіл та 120 дошкільних закладів реалізують проект «Вчимося жити разом». Наразі 400 вчителів уже залучено до проекту, вони пройшли спеціальне навчання, а планується підготувати вдвічі більше, до того ж у планах - долучити вищі заклади освіти.

- Ця методика дозволяє зменшити рівень травми в дитячих колективах, налагодити атмосферу в навчальному закладі, допомогти адаптуватися та освоїтися учням у нових умовах, - підкреслила посадовець.

Довідково: Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах.  Його складовою є проект «Вчимося жити разом», який реалізується у двох напрямах: формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний університет «Києво-Могилянська академія».

 

Управління у справах преси та інформації

 

Читайте також

На Запоріжжі 5,8 тисяч осіб знайшли роботу за 7 місяців 2022 року

Держпослуги на Гіді для переселенців, які шукають роботу

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 11.08.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 11.08.2022, 169 доба

Що більше буде втрат в окупантів, то швидше зможемо звільнити нашу землю. Звернення Президента 10.08 (Відео)

Затверджено новий порядок виїзду на тимчасово окуповану територію

Управління транспорту та зв’язку ЗОВА продовжує перевірки обслуговування внутрішньообласних автобусних маршрутів

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО БЕЗПЕЧНОСТІ ПИТНОЇ ВОДИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 09.08.2022

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 09.08.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 10.08.2022

“Ворог воює проти нашої культури ледь не в першу чергу”, - Міністр культури та інформаційної політики України закликав підтримати працівників сфери культури

Жителі Василівського району можуть звертатися до Центру допомоги «Ми разом»