Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Децентралізація

Запорізький Офіс Реформ запускає серію тренінгів з бюджетної децентралізації

22 березня 2016 - 16:08

Запорізький Офіс Реформ запускає серію тренінгів з бюджетної децентралізації

Запорізький Офіс реформ провів моніторинг потреб майбутніх громад і дійшов висновку: для успішного об’єднання і подальшого розвитку громад їх засновникам не вистачає досвіду з формування бюджету в умовах децентралізації.

Одним з перших кроків Офісу реформ та Асоціації міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС стала підготовка до проведення тренінгів для посадових осіб органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад, зокрема щодо формування бюджету та інформування про основні аспекти  бюджетної децентралізації.

Під час спільної робочої наради регіональні консультанти Запорізького офісу реформ та представники регіонального відділення Асоціації міст України обговорили проведення спільних заходів у забезпеченні впровадження реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в області.

Під час зустрічі також обговорювалась співпраця в проведенні виїзних інформаційно-роз’яснювальних консультацій для представників сільських та селищних рад Мелітопольського, Оріхівського, Великобілозерського та Куйбишевського районів. Вибір саме цих громад обумовлений бажанням територій розпочати процес об’єднання у найближчі строки. Отже, цю роботу буде проведено до кінця березня.  

В рамках регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування у травні Запорізький Офіс реформ та регіональне відділення АМУ планують провести захід «Про зміни  до Конституції України в частині децентралізації» за участі народних депутатів, керівництва обласної державної адміністрації та обласної ради.

В квітневих планах регіонального відділення АМУ та консультантів Офісу - проведення практикуму для ОМС та ОТГ на тему «Законодавче забезпечення діяльності Центрів надання адміністративних послуг населенню територіальної громади» . Наразі ведуться перемовини з представниками громад щодо актуальної тематики. 

Читайте також