Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Міжнародні та громадські організації допомагають уникнути насильства в сім’ях

1 квітня 2016 - 13:54

На засіданні координаційної ради з питань сім`ї, жінок, охорони материнства і дитинства обговорювалися актуальні питання гендерно обумовленого насильства в кризових ситуаціях.

- Сьогодні в країні складна ситуація, бо вже два роки триває неоголошена війна, до того ж, у Запорізькій області проживає понад 125 тисяч переселенців. Усі ці фактори впливають на виникнення конфліктів, тому питання насильства в сім'ї наразі дуже актуальні та важливі. Гендерні відносини  сприймаються як важливий напрямок у суспільстві. Лише за офіційною статистикою минулого року надійшло більше п’яти тисяч звернень від громадян щодо насильства в родинах, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін. 

За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ігоря Мещана, питаннями гендерної рівності обласна влада опікується з 2000 року.

- Координаційна рада – це основний майданчик для обговорення питань щодо насильства, зокрема  гендерної рівності. В сім’ях існує економічне, психологічне, фізичне насилля. Наша задача – допомагати жертвам насильства та попереджати конфлікти в родинах. Департамент соціального захисту населення підтримує ряд ініціатив неурядових організацій у сфері попередження насильства в сім’ї, насильства щодо жінок та дітей, а ситуація, яка склалася сьогодні на сході України, потребує консолідації зусиль як обласних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, так і міжнародних та громадських організацій, - зазначив Ігор Мещан.

З листопада 2015 року в Запорізькій області реалізується проект Фонду народонаселення ООН "Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш уразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження і подолання гендерно обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров'я". В рамках реалізації проекту створено 21 мобільну бригаду в п’яти областях України (Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій та Луганській), які надають послуги особам, постраждалим від насильства, та їх сім’ям. У тому числі діють п’ять мобільних бригад психосоціальної допомоги у містах Запоріжжя, Бердянськ, Мелітополь, а також у Бердянському та Мелітопольському районах.

За офіційною статистикою протягом 2015 року надійшло 5019 звернень від громадян, з яких майже 86% - від жінок. Органами внутрішніх справ винесено 1679 офіційних попереджень про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї та 112 захисних приписів. Протягом 2015 року 938 осіб охоплені соціальними послугами з приводу насильства в сім’ї, шість направлено до центру соціально-психологічної допомоги.

На думку координатора національного  саб-кластеру з питань гендерно обумовленого насильства Катерини Крістесашвілі, статистика не відображає реального стану справ щодо скоєння насильства в сім’ї, адже ця проблема є досить прихованою, зазвичай її не виносять на загал.

- В умовах сьогодення, коли на сході України відбувається збройний конфлікт, ми можемо мати загострення і так непростої ситуації. Збройний конфлікт – це завжди насильство, його наслідки позначаться, зокрема, й на поширенні домашнього насильства та насильства проти жінок. Для подолання цього негативного явища в українському законодавстві відбувається поступова адаптація до міжнародних стандартів з прав людини і прав жінок зокрема. На сьогодні в Україні відбувається ратифікація Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, - повідомила Катерина Крістесашвілі.

За словами Ігоря Мещана,  у 2016 році вперше планується реалізація Програми навчання молоді до подружнього життя, яка буде спрямована на надання соціально-психологічної допомоги сім’ям для демобілізованих учасників АТО, внутрішньо перемішених осіб, сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах. Навчання буде відбуватися на базі обласного центру соціально-психологічної допомоги протягом 2016 року.

- Також у цьому році ми плануємо провести соціологічне  дослідження сучасної сім’ї в Запорізькій області в умовах збройного конфлікту на сході України з  метою врахування та використання його результатів при розробці проекту Комплексної обласної програми з підтримки сім’ї до 2021 року. Слід відмітити, що в області  завдяки злагодженій роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, соціальних служб, громадських організацій здійснюються заходи з поступового впровадження гендерної політики у різні сфери життя, - підкреслив посадовець.

 

Довідково. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (з мобільного) для отримання консультації юриста або психолога, а також інформації щодо закладів, до яких можна звернутися за місцем проживання.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Служити та захищати: у Запоріжжі відзначили десяту річницю створення Національної поліції України

Автівки для відновлення та щоденних потреб: громади Запорізької області отримали нову спецтехніку

До уваги водіїв великовагового транспорту: на дорогах державного значення вводяться сезонні обмеження руху за високої температури повітря

Впродовж доби окупанти завдали 377 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

Хвилина тиші там, де вирує студентське життя

Василівський район: виклики, здобутки та плани

«Шаную воїнів, біжу за Героїв України»: у Запорізькій області стартує реєстрація на щорічну всеукраїнську акцію

Для військових та їхніх родин розширили соціальний супровід

Імена, що назавжди залишаться поруч

Не просто відпочинок: у Запоріжжі обговорили безпечну роботу басейнів в умовах війни

Спорт, який розвиває фізичні та психологічні якості: у Запоріжжі ветерани можуть безоплатно займатися греко-римською боротьбою

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.07.2025