Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запоріжжі з’явилась перша в Україні козацька бібліотека

11 квітня 2016 - 12:50

За ініціативи обласної координаційної ради козацтва в Запоріжжі презентовано першу в Україні козацьку бібліотеку, до якої увійшло понад 500 книг з історії, культури та української літературної класики. Підготовку цього масштабного проекту розпочали ще давно, адже останнім часом до лав запорізького козацтва приходять все більше учасників АТО, молоді, студентів. Всі вони прагнуть більше дізнатися про героїчні здобутки наших пращурів та знайти своє коріння.

 - Наша головна мета – надати нашим побратимам, які служать у лавах Збройних Сил України, знаходяться на передовій, чергують на блокпостах, надійну духовну підтримку, допомогти їм зрозуміти, хто ми є, звідки походимо, за що воюємо, - зазначив голова обласної коордради козацтва Дмитро Сухінін.

За його словами, наразі зібрано багато унікальних рідкісних видань, що відображають різні етапи соціокультурної еволюції українського народу – від Київської Русі до сучасності.  Окремо висвітлюється досі маловідома для широкого загалу доба литовсько-руської держави XIV–XVI ст., протистояння з монголо-татарами та їхнім союзником Московським царством. Окремий розділ присвячено видатним гетьманам та отаманам – Петру Конашевичу Сагайдачному, Дмитру Байді-Вишневецькому, Богдану Хмельницькому, Івану Сірку, Петру Калнишевському, Пилипу Орлику.  Значну увагу приділено побуту та звичаям козаків, господарській культурі зимівників –міні-ферм із виробництва широкого спектру аграрної продукції. Не забули організатори бібліотеки й про найдраматичніше в українській історії XX століття із національно-визвольною революцією 1917-1921 років, більшовицьким терором, голодоморами, Другою Світовою війною, українським повстанським рухом, боротьбою за незалежність. Нову трагічну та водночас героїчну сторінку до бойового шляху козацтва вписали Революція гідності та АТО.

Радник заступника голови облдержадміністрації Олександр Зубченко передав фундаторам бібліотеки подяку від в. о. голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

 - Друковане слово – це міцний духовний стрижень, який дозволяє нашим захисникам у найтяжчі хвилини вистояти під вогнем ворога. Тільки освічена, начитана нація може гідно розвиватися у сучасному, високотехнологічному світі, зберігати культурну самобутність та впевнено рухатися до Європейської спільноти, - зазначив посадовець.

Також до привітань приєдналися єпископ Запорізький та Мелітопольський УПЦ КП Фотій, народний депутат України Ігор Артюшенко, отаман козацького війська низового «Запорозька Січ» Костянтин Рижов, колеги із обласної універсальної наукової бібліотеки. Президент Міжнародної федерації «Спас» Олександра Притула пообіцяв зібрати літературу для окремого розділу «Національні бойові мистецтва».

Велику підтримку в реалізації проекту надали народні депутати України Юрій та Ірина Луценки, Запорізька єпархія УПЦ КП та книжкові супермаркети обласного центру.

Перша козацька бібліотека працює в Олександрівському районі Запоріжжя по вул. Приходська (колишня Комунарівська), 62, у приміщенні генеральної канцелярії Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ».

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Грає на гітарі по кілька годин на добу: музика відновлює пальці бійця

Збір пластикових кришечок наближає перемогу

В Запоріжжі виявлено нові випадки сказу тварин

Запоріжжя – Швеція: розширюємо міжнародне співробітництво

Американський сенатор закликає до посилення підтримки України

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Набуло чинності оновлене Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ – що змінилося?

Один чоловік загинув під час ворожої атаки по Василівському району

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 817-го дня війни

В Запоріжжі об’єднали зусилля для подальшого розвитку краю: ідеї, плани, рішення

Кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутися за продовженням виплат?

Запорізька платформа співпраці та розвитку 2024 – майданчик професійних здобутків та ідей