Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Виїзна приймальна облдержадміністрації надає фахові консультації підприємцям на місцях

13 травня 2016 - 15:27

Михайлівський район став місцем чергового засідання обласної виїзної приймальні з розгляду звернень суб’єктів підприємницької діяльності, яке очолив перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян. Важливість цього заходу пояснив  голова Михайлівської райдержадміністрації  Олександр Стулень, який повідомив, що на території району відсутні великі підприємства, натомість діють 798 суб'єктів малого та середнього підприємництва, з них 600 -  підприємці-фізичні особи,  131  мале підприємство,  63 фермерські господарства.   Загалом у цьому секторі бізнесу  зайнято понад 2 тис. осіб. За словами керівника району, завдяки  підприємництву вирішуються важливі питання соціально-економічного розвитку території. Проте перед ними стоїть і чимало проблем.

Про шляхи їх розв’язання йшла мова на засіданні.

Так, представник ГУ Держгеокадастру в Запорізькій області повідомив, що на території Запорізької області зарезервовано 2065 га землі для учасників АТО, зокрема у Михайлівському районі - 31 га. Від  учасників АТО – жителів району надійшло 39 звернень, з них  у стадії розробки  25, по чотирьох заявах видано накази для розробки технічної документації, а також  видано наказ стосовно звернення матері загиблого учасника АТО М.Прохорова.

Традиційними є претензії до роботи енергетиків. Представники РЕМу  та  ВАТ «Запоріжжяобленерго»  зазначили, що часто надходять скарги на щомісячне зростання вартості електроенергії та пояснили, що ціни встановлює Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Крім цього, до «Запоріжжяобленерго» надходять листи від сільгосппідприємців з проханням проводити ремонтні роботи ЛЕП за попередньою домовленістю, щоб уникнути пошкодження посівів. Вони повідомили, що таку домовленість уже досягнуто.

Представник Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації розповіла про діючу методику розрахунку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка не враховує особливості агрокліматичних умов регіонів, зокрема пояснивши, що землі, які розташовані в більш жорстких кліматичних умовах, повинні мати меншу ціну.

Також фахові роз’яснення учасникам заходу надали представники Департаменту житлово-комунального господарства і будівництва облдержадміністрації з питань субсидій; фіскальної служби - з питання  спеціального режиму ПДВ для сільгосппідприємств.     

Зустріч відбулася у формі конструктивного діалогу,  присутні мали змогу поспілкуватися з членами обласної приймальні та отримати відповіді на свої запитання. 

На завершення перший заступник голови ОДА Дмитро Давтян зазначив, що  всі порушені проблемні питання будуть опрацьовані під  контролем керівництва  облдержадміністрації.

У рамках робочої поїздки Дмитро Давтян також провів особистий прийом громадян. До посадовця звернулися 10 жителів району з питань традиційного характеру: допомогти в отриманні земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства; надання матеріальної допомоги на лікування; надання дозволу на приватизацію землі для ведення особистого селянського господарства тощо.

- Основні питання, з якими зверталися люди, стосуються землі. З певними проблемами щодо отримання земельних ділянок зіткнулися як фермери, так і господарства, а також бійці АТО. Нам необхідно налагодити зв'язок з відповідальними структурами на місцях, щоб таких проблем не виникало. Всі питання взято на контроль обласної влади, -  прокоментував підсумки прийому перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Геноцид кримськотатарського народу: біль, який триває і сьогодні

Голос молоді Запорізької області: запрацював єдиний інформаційний канал для молоді YoUA ZP

Знищені, проте не забуті: Запоріжжя вшанувало пам’ять жертв політичних репресій

В Запоріжжі відбувся перший чемпіонат із військово-спортивного багатоборства в пам’ять про загиблих поліцейських

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 18.05.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 343 удари по 11 населених пунктах Запорізької області

Від сучасних розробок до планів у сфері ШІ: науковці ЗНУ відзначили День науки

Запоріжжя та Львівщина обмінюються досвідом задля розвитку ЦНАПів

«Всеукраїнські шкільні ліги»: в Запоріжжі визначили переможців обласного етапу з баскетболу, черліденгу та футзалу

Майбутнє української нації: 40 нових учасників посвятили до юнацького руху «Байда»

Впродовж доби окупанти завдали 434 удари по 15 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.05.2025