Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В Оріхові декомунізовано першу вулицю

30 травня 2016 - 14:14

За ініціативи благодійного фонду «Лебедія» у м. Оріхів на фасаді гімназії «Сузір’я» відкрито першу в області табличку з новою адресою - вулиця Героїв Крут, 1 а. На виконання Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» цю вулицю, яка раніше носила назву Червоних Партизанів, було перейменовано розпорядженням голови облдержадміністрації. Для участі у заході прибули представники обласної та районної влади, депутати, члени громадської організації учасників АТО «Честь і гідність», активісти цивільного корпусу «Азов», громадської ініціативи «Вільні люди».

- Герої Крут – це перші добровольчі батальйони України в минулому столітті. Однією з головних причин нашої поразки сто років тому, під час національно-визвольної революції 1917-21 років, стала байдужість суспільства до своєї долі. Окрім кількох сотень студентів ніхто не вийшов захищати Київ від більшовицької навали. Дуже символічним є те, що вулиця Героїв Крут продовжується вулицею Героїв АТО. На перехрестях історії ми не тільки віддаємо данину пам’яті захисникам України всіх часів, але й не забуваємо підтримувати воїнів, які сьогодні на сході боронять наш мир і спокій, - підкреслив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко.

Начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко негативно оцінив наміри Оріхівської міськради «підкоригувати» перейменування вулиць, дати їм «нейтральні назви».

- Жодні громадські обговорення не можуть йти всупереч державній політиці відновлення національної пам’яті. Такі дії отримують жорстку правову оцінку. Водночас маємо більше розповідати жителям міста про борців за свободу нашої держави у різні часи, - зазначив посадовець.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знака жертвам голодоморів та політичних репресій на міському кладовищі. Точна кількість загиблих досі невідома, адже Оріхівщина постраждала чи не найбільше у нашому регіоні. Зокрема, 29 грудня 1932 року за «невиконання плану хлібозаготівель» було занесено на «чорну дошку» с. Копані. У селян забрали всі продукти, село оточили загони НКВС, кинувши людей на голодну смерть. Нагальним завданням влади сьогодні є пошук безіменних, закинутих поховань у полях та лісосмугах, вшанування пам’яті наших прадідів, знищених сталінським режимом.

Уродженець Оріхова Владислав Мороко та місцевий краєзнавець Іван Панченко провели екскурсію до старовинних козацьких хрестів. Дослідники припускають, що тут можуть бути поховані учасники битви на Кінських Водах у 1616 році, коли гетьман Петро Сагайдачний розгромив велике турецьке військо.

За кілька днів у місті з’явиться ще одна «декомунізована» адресна дошка на двоповерховому будинку по вул. Героїв Крут, 33.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 801-го дня війни

Допомагаємо військовим посилювати захист сучасними засобами радіоелектронної боротьби, – Іван Федоров

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 246 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 800-го дня війни

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» відкриє двері для відвідувачів

Допомога армії, безпека та комфорт наших людей – незмінні пріоритети голови ЗОДА Івана Федорова

Великдень-2024: онлайн-трансляція богослужінь

«Антилопи» з Вільнянська здобули перемогу на обласних фінальних іграх «Пліч-о-пліч»

Понад 50 дітей Запорізької області стали новими учасниками патріотичного руху «Байда»

Запорізька обласна державна адміністрація та CIVIC обʼєднали зусилля для захисту цивільного населення

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області