"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В області найближчим часом буде створено нові територіальні громади

5 липня 2016 - 14:51

Наразі в області створено сім об’єднаних територіальних громад. Роботу щодо формування нових громад та доопрацювання перспективного плану необхідно посилити на місцях. На цьому наголосила під час засідання колегії  обласної державної адміністрації, яке провів голова ОДА Костянтин Бриль, заступник голови – керівник апарату Зінаїда Бойко.

- На цей час лише 75% територій області мають затверджені плани об’єднання, а 25% потребують доопрацювання. Загалом затвердженим перспективним планом області не охоплено 57 місцевих рад у Веселівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Михайлівському, Мелітопольському, Оріхівському, Токмацькому, Новомиколаївському районах та м. Токмак. Проте на цей час до обласної державної адміністрації надійшли пропозиції щодо формування  громад від семи районів, - повідомила посадовець.

За її словами, у 2015 році створено шість об’єднаних територіальних громад. У цьому році ще одну - Долинську сільську територіальну громаду Запорізького району. Крім цього, обласною державною адміністрацією надано три висновки щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад.

- Активну позицію у процесі децентралізації зайняли Вільнянський, Гуляйпільський, Запорізький, Михайлівський, Оріхівський, Приазовський, Токмацький та Новомиколаївський райони. Обласна державна адміністрація сприяє об’єднаним територіальним громадам у підготовці проектів, фінансування яких передбачається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури. Це питання знаходиться на постійному контролі. У 2016 році з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаним територіальним громадам Запорізької області, які утворені в 2015 році, виділено кошти в розмірі 46 553 тис.грн. Фахівці з питань децентралізації продовжують надавати практичну допомогу громадам, виїжджаючи на місця, - зазначила Зінаїда Бойко.

- На сьогодні в Запорізькій області в процесі впровадження реформи децентралізації влади вдалося налагодити плідну співпрацю між представниками всіх органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадського сектору. Проте необхідно активізувати роботу на місцях. Як свідчить практика, після надання консультацій на територіях ці питання вирішуються швидше. Також необхідно опрацювати питання створення Агенції регіонального розвитку для консолідації зусиль у цьому напрямку, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

7 483 нові випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 28 листопада 2021 року

Запорізька область вшановує пам’ять жертв голодоморів

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

14 200 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 27 листопада 2021 року

У Запоріжжі з’явиться нова інфраструктура для 10 спортивних шкіл

Презентовано проєкт реконструкції проїжджої частини Дніпровської ГЕС

Громади Запорізької області через Асоціацію міст України відстоюють свою позицію на центральному рівні

Запорізька область бере участь в міжнародній акції «16 днів проти насильства»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

У Запорізькій ТПП представили перші підсумки діяльності промислових кластерів

Громади мають використовувати податкові інструменти для наповнення своїх бюджетів