"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

В області найближчим часом буде створено нові територіальні громади

5 липня 2016 - 14:51

Наразі в області створено сім об’єднаних територіальних громад. Роботу щодо формування нових громад та доопрацювання перспективного плану необхідно посилити на місцях. На цьому наголосила під час засідання колегії  обласної державної адміністрації, яке провів голова ОДА Костянтин Бриль, заступник голови – керівник апарату Зінаїда Бойко.

- На цей час лише 75% територій області мають затверджені плани об’єднання, а 25% потребують доопрацювання. Загалом затвердженим перспективним планом області не охоплено 57 місцевих рад у Веселівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Михайлівському, Мелітопольському, Оріхівському, Токмацькому, Новомиколаївському районах та м. Токмак. Проте на цей час до обласної державної адміністрації надійшли пропозиції щодо формування  громад від семи районів, - повідомила посадовець.

За її словами, у 2015 році створено шість об’єднаних територіальних громад. У цьому році ще одну - Долинську сільську територіальну громаду Запорізького району. Крім цього, обласною державною адміністрацією надано три висновки щодо відповідності проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад.

- Активну позицію у процесі децентралізації зайняли Вільнянський, Гуляйпільський, Запорізький, Михайлівський, Оріхівський, Приазовський, Токмацький та Новомиколаївський райони. Обласна державна адміністрація сприяє об’єднаним територіальним громадам у підготовці проектів, фінансування яких передбачається за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури. Це питання знаходиться на постійному контролі. У 2016 році з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаним територіальним громадам Запорізької області, які утворені в 2015 році, виділено кошти в розмірі 46 553 тис.грн. Фахівці з питань децентралізації продовжують надавати практичну допомогу громадам, виїжджаючи на місця, - зазначила Зінаїда Бойко.

- На сьогодні в Запорізькій області в процесі впровадження реформи децентралізації влади вдалося налагодити плідну співпрацю між представниками всіх органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадського сектору. Проте необхідно активізувати роботу на місцях. Як свідчить практика, після надання консультацій на територіях ці питання вирішуються швидше. Також необхідно опрацювати питання створення Агенції регіонального розвитку для консолідації зусиль у цьому напрямку, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано 2 623 882 підтверджені випадки COVID-19

Запорізьку область переведено до “червоної” зони епіднебезпеки

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зареєстровано 2 610 899 підтверджених випадків COVID-19

Володимир Зеленський у Запоріжжі зустрівся з послами країн G7 - говорили про мирне врегулювання конфлікту на Донбасі

У Запоріжжі військові підрозділи з усієї України отримали знамена та почесні звання особисто від Президента Володимира Зеленського

Півтори сотні курсантів військових ліцеїв склали клятву на Хортиці, в присутності Президента України

Президент Володимир Зеленський на Хортиці розпочав урочисті заходи до Дня захисників та захисниць України

В День захисників і захисниць України в Запорізькій області відбулися численні заходи з нагоди свята

15 жовтня – День «білої тростини»

У Запоріжжі відзначають день визволення міста