Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Костянтин Бриль: «В жодному випадку Кирилівка не повинна продовжити статистику інфекційних катастроф України»

13 липня 2016 - 16:37

Під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля пройшла нарада з питань природоохоронної діяльності регіону. Головним питанням обговорень стали екологічні проблеми в оздоровчий зоні селища Кирилівка.

Як зазначив у своїй доповіді директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА (стажування) Віталій Гордієнко, відповідно до  розпорядження голови облдержадміністрації від 14.06.2016 № 348, Департаментом було створено комісію з членів спільної міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення якісної підготовки та проведення сезону «Курорт-2016». Її мета - перевірка стану дотримання вимог чинного законодавства і готовності оздоровчих закладів, розташованих у смт. Кирилівка Якимівського району Запорізької області, до відкриття оздоровчого сезону.

За результатами перевірок, проведених членами міжвідомчої робочої групи, було визначено, що 80% оздоровчих закладів облаштовані негерметичними вигрібами, а стічні води фільтруються в пісок з подальшим потраплянням у море та лимани. Крім того, оздоровчі заклади здійснюють самовільне відкачування господарсько-побутових стоків з душових, їдалень в лимани та Азовське море у різний спосіб: шлангами, прокладенням трубопроводів, машинами і т.д.

Розміщення побутових відходів сел. Кирилівка здійснюється на полігонах твердих та рідких побутових відходів, розташованих на землях Кирилівської селищної ради. Полігони, в порушення п. 2            ст. 90 Водного кодексу України, створені у прибережній захисній смузі Молочного лиману, що має статус гідрологічного заказника загальнодержавного значення та входить до складу Приазовського національного природного парку.

Самовільне захоплення земельних ділянок в пляжній зоні та стихійне будівництво набувають останнім часом все більших масштабів. Загалом комісія нарахувала більше 50 таких фактів. За всіма виявленими порушеннями спільна міжвідомча робоча група направила матеріали в Нацполіцію та прокуратуру.

Як підкреслив Костянтин Бриль, головні проблеми Кирилівки: відсутність централізованого водопостачання і каналізації в оздоровчих закладах, вивезення та утилізація рідких та твердих побутових відходів, а також самовільне захоплення земельних ділянок в прибережній зоні моря та лиманів. Всі вони не вирішуються протягом кількох десятиліть.

- Нам і досі не відома точна кількість суб’єктів господарювання у зоні відпочинку. А також якість підготовки до курортного сезону. Мене вражає, що державні контролюючі органи не зважають навіть на зафіксовані громадськістю випадки екологічних порушень, що межують з  катастрофою. Складається враження, що Кирилівка є зоною збагачення для деяких перевіряючих органів. Оскільки більшість баз користується мораторієм на контроль перевірок і не пускає на територію робочу групу, обласна влада вирішуватиме це питання на державному рівні. За результатами сьогоднішньої наради мною буде підписано листа на ім’я Прем’єр-міністра України з проханням створити урядову міжвідомчу групу, яка вивчить існуючі в Кирилівці бази відпочинку по лінії екології, ЖКГ, медицини та інших. В жодному випадку Кирилівка не має продовжити статистику інфекційних катастроф України, - підкреслив голова облдержадміністрації.

 В свою чергу директор асоціації органів місцевого самоврядування «Регіональний центр розвитку спроможних громад Запорізької області» Олег Кузьменко повідомив присутнім про розроблений проект постачання та відведення води у смт. Кирилівка. За його словами, в наступні три роки планується створення мережі, що забезпечить селище близько 12 000 кубів води на день. Будівництво  розраховане на 3 роки та 3 черги. Перша – створення очисних споруд та водовідведення, потім – підключення до мережі всіх баз відпочинку і на останок – з’єднання проекту водопостачання з «Облводоканалом». Загальна вартість проекту - близько 33 мільйонів євро. Фінансувати проект планується шляхом позички коштів Європейського банку реконструкцій та розвитку. Ідею вже погодили в Міністерстві  регіонального розвитку, тож нині готується техніко-економічне обґрунтування. Як наголосив Олег Кузьменко, підписання договору планується вже до кінця поточного року, тож будівництво може бути розпочате вже в наступному році.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

У 1944 році через примусову депортацію «совєтами» понад 190 тисяч кримських татар втратили дім, свої сімʼї та навіть життя

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 452 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 814-го дня війни

Як не втратити зв’язок та інтернет під час відключень електроенергії

У Запоріжжі виявили 2 автобуса, водії яких працювали без дозвільних документів

Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів

Звичайний хлопець виявив бажання піти на захист Батьківщини

Іван Федоров: «Науково-технологічний прорив допоможе Україні здобути перемогу»

Триває набір кадрового резерву держслужбовців

СБУ викрила «суддю» з Мелітополя, яка виносила сфабриковані вироки місцевим мешканцям

Коли говорять гармати, музи не мовчать: у Запорізькій обласній філармонії відбувся гала-концерт «Акорди Хортиці»