Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області вугілля замінюють альтернативними видами палива

26 серпня 2016 - 10:55

Під час семінару, який присвячено питанням енергозбереження, обговорювались особливості використання альтернативних видів палива (лігнін), створення системи он-лайн моніторингу споживання паливно - енергетичних ресурсів установами та закладами бюджетної сфери Запорізької області та проведення енергетичних аудитів «Пересувною мобільною лабораторією».

Семінар відкрив директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Андрій Антонов, який зазначив, що в області 69 котелень, які працюють на альтернативних видах палива. На ряду з використанням відходів деревини та сільського господарства, лушпиння соняшнику, пеллетів, брикетів використовуються окатиші з лігніну гідролізного.

Представник ТОВ «ЕКО-ТОПЛИВО» ознайомив учасників заходу з виробництвом та використанням окатишів з лігніну гідролізного, сухого лігнінного пилу і сорбенту, можливість його використання у всіх стандартних твердопаливних котлах без реконструкції цих котлів.

На сьогоднішній день лігнін можливо використовувати в бюджетній сфері та розглядати, як альтернативу кам’яному вугіллю. У зв’язку з тим, що даний вид палива дешевше вугілля та має аналогічні теплотворні властивості, можливо отримати економію бюджетних коштів. А також при використанні лігніну не має потреби в будівництві нових або реконструкції старих котлів. 

Згідно з Програмою з підвищення рівня енергоефективності Запорізької області на 2016-2020 роки передбачається впровадження системи он-лайн моніторингу споживання паливно - енергетичних ресурсів установами та закладами бюджетної сфери Запорізької області і проведення енергетичних аудитів «Пересувною мобільною лабораторією». Необхідність впровадження цих заходів полягає в ефективному використанні паливно-енергетичних ресурсів у бюджетній сфері. Системою он-лайн моніторингу передбачено забезпечити щоденний контроль за споживанням енергоносіїв та досягненням результатів від впровадження енергоефективних заходів. Метою цього моніторингу буде відстеження за споживанням енергоносіїв та виявлення невідповідностей або порушень.

Якщо буде виявлено, що бюджетна установа є енергозатратною, їй буде рекомендовано здійснити енергетичний аудит для визначення шляхів щодо уникнення необґрунтованих витрат та здійснення конкретних енергозберігаючих заходів.

Після енергоаудиту на основі висновків розробляється техніко-економічне обґрунтування та здійснюється опрацювання, видача технічних завдань, а також визначаються джерела фінансування.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 847-го дня війни

Підземна школа-фортеця: в Запоріжжі будують унікальний навчальний заклад

«Не буває прямого шляху, на ньому будуть як поразки, так і перемоги»: запорізькі олімпійці поділилися досвідом з юними спортсменами

Активна молодь навчатиметься відновленню країни на форумі «Державотворець»

На приватизаційні аукціони виставлені два підйомні крани козлові

«Україна для кожної дитини» – онлайн-платформа для усиновлення

Мінекономіки закликає підприємців приєднуватися до політики «Зроблено в Україні»

Мешканці прифронтових областей отримають ваучери для ремонту пошкодженого обстрілами житла

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Впродовж доби окупанти 379 разів ударили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 846-го дня війни

У Запоріжжі поліцейські затримали ділка, який допомагав чоловікам призовного віку уникнути мобілізації