Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

В області триває оптимізація навчальних закладів

26 серпня 2016 - 15:40

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулось розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за підсумками розвитку галузі освіти області у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік.

- Незабаром розпочинається новий навчальний рік. Нам необхідно втілювати в життя питання реформування галузі освіти. Це головне завдання на новий навчальний рік. У 2016 – 2017 навчальному році в області буде функціонувати 571 денний навчальний заклад, де навчатиметься 156 тисяч учнів. При цьому 1 вересня вперше сядуть за парти 17,5 тис. першокласників, із них у сільській місцевості – майже 4 тисячі, що становить 22 %. Продовжать навчання у десятому класі більше 9 тисяч учнів, із них у сільській місцевості – 2 тисячі учнів (23,6 %), - повідомив Едуард Гугнін.

В районах проведено оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів. Через   демографічний   спад  призупинили   свою  діяльність 6 шкіл (у м. Бердянську, Мелітопольському, Михайлівському, Оріхівському, Пологівському та Якимівському районах).

Також в області, за словами посадовця, триває процес оптимізації навчальних закладів. Наразі закрито шість малокомплектних шкіл.

 З наповнюваністю 40 і менше учнів працювала 21 денна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, або 27,6 % від загальної кількості таких шкіл області (Оріхівський район – 5, або 19,2 % від загальної кількості ЗНЗ у районі), по 3 школи у Токмацькому і Новомиколаївському районах, по 2 у Чернігівському, Мелітопольському і Бердянському  районах, по 1 – у Веселівському, Пологівському, Приазовському і Якимівському районах. З наповнюваністю до 100 учнів було 122 школи І-ІІІ ступенів (20,9 %), з яких 4 школи - у міській місцевості і 118 - у сільській.  Низька наповнюваність шкіл та окремих класів різко збільшує вартість освіти одного учня. Так, якщо середня вартість по області складає 12 тис. грн., то у Великобілозерському- 18,2 тис. грн., у Новомиколаївському -16,7 тис. грн., у Токмацькому – 16,2 тис. грн., у Чернігівському – 16 тис. грн., при, наприклад, 8 тис. грн. у місті Токмаку.

Водночас  не планують ніяких змін у мережі органи управління освітою міст Запоріжжя, Енергодара, Токмака та Кам’янсько-Дніпровського, Розівського районів, Комиш-Зорянської та Чапаєвської громад.

- У процесі оптимізації не повинні страждати учні, батьки чи вчителі. Об’єднання закладів необхідно робити не штучно, а ефективно. Ми, насамперед, будемо відстоювати інтереси батьків та вчителів, - наголосив Едуард Гугнін.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Нове покоління лідерів: при Запорізькій ОДА сформували молодіжну раду

Запорізька область – Програма розвитку ООН: партнерство, побудоване на спільних цінностя

В Запоріжжі відбувся перший чемпіонат із військово-спортивного багатоборства в пам’ять про загиблих поліцейських

День взаєморозуміння та підтримки: у Кушугумській громаді пройшла соціально-реабілітаційна акція для ветеранів та цивільних

Запорізька область – Програма розвитку ООН: партнерство, побудоване на спільних цінностя

У Запоріжжі стартували Перші обласні спортивні ігри 2025 серед ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх сімей

Фахівець із супроводу ветеранів Юрій Гладиш допомагає побратимам та їхнім рідним

Фахівець із супроводу ветеранів Юрій Гладиш допомагає побратимам та їхнім рідним

Оренда державного майна: нежитлове приміщення у будівлі на центральному проспекті Запоріжжя виставили на онлайн-аукціон

СБУ викрила зловмисника, який за гроші організовував незаконне переправлення ухилянтів через державний кордон

«Знати, аби врятувати»: у Запоріжжі стартувала серія виїзних тренінгів з тактичної медицини для школярів

Інноваційні рішення для теплової та альтернативної енергетики: стартувала реєстрація на виставку InnoTechEnergy