Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Запорізькій області не виявлено випадків захворювань свиней на африканську чуму

5 вересня 2016 - 13:50

У Запорізькій області не виявлено випадків захворювань свиней на африканську чуму

Під головуванням першого віце-прем’єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулась республіканська селекторна нарада з питань вжиття заходів щодо стабілізації епізоотичної ситуації з африканською чумою свиней. 

У проведенні наради  в обласній студії селекторного зв’язку  взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області, Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Запорізької регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, головного управління МВС України у Запорізькій області.

Як зазначив перший віце-прем’єр-міністр, проведення селекторної наради пов’язано з тим, що тільки у серпні поточного року у 9 областях зареєстровано 24 випадки спалаху африканської чуми свиней. Якщо у минулому році по Україні було зафіксовано 57 випадків, то за 8 місяців поточного року – 108. Вже знищено більше 80 тис. голів свиней, прямі втрати склали 22 млн. грн.

На нараді поставлено завдання у кожній області провести засідання Державної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації щодо недопущення занесення і розповсюдження вірусу африканської  чуми свиней. Окрім того, необхідно забезпечити проведення комплексу профілактичних протиепізоотичних заходів безпеки та розробити сумісній план дій ветеринарної служби та Національної поліції у Запорізькій області щодо профілактики та недопущення захворювання свиней на африканську чуму у регіоні.

За словами фахівців, у нашій області не виявлено випадків захворювань свиней на африканську чуму, проте, наразі посилюються заходи безпеки та профілактики. Зокрема, на випадок виникнення надзвичайної ситуації розроблено план дій та відпрацьовано алгоритм реагування.

З метою запобігання занесення та розповсюдження збудника африканської чуми у Запорізькій області керівникам сільгосппідприємств, що утримують поголів'я свиней, рекомендовано забезпечити дотримання «закритого режиму» роботи відповідно до діючих ветеринарно - санітарних вимог.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Залучити світ до реалізації формули миру – зараз одне з ключових завдань для України

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 09.12.2022

Олександр Старух про оперативну ситуацію в регіоні

Олександр Старух: “Лише відповідальне ставлення до енергетичних обмежень дасть нам по-справжньому світле майбутнє”

В Запорізькій області відновлено моніторинги автобусних маршрутів

Як отримати безкоштовно або з невеликою доплатою ліки за програмою Доступні ліки у військовий час

Жителі прифронтових громад Пологівського та Запорізького районів продовжують отримувати паливні дрова

Наслідки ворожого обстрілу Запорізького району

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 09.12.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 09.12.2022, 289 доба

Дякую всім, хто посилює нашу державу і допомагає людям. Звернення Володимира Зеленського 8.12.2022

Олена Зеленська відкрила розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги постраждалим унаслідок збройної агресії РФ