"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Токмацькому районі планується відновлення роботи хлібної бази

18 жовтня 2016 - 14:36

У Токмацькому районі планується відновлення роботи хлібної бази

ДП «Хлібна база № 74» Державного агентства резерву України, що розташована  в м.Молочанськ Токмацького району, стала об’єктом уваги керівництва державного та регіонального рівнів. Тут відбулася спільна розширена нарада за участю  заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка,  народного депутата України Сергія Валентирова, першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Давтяна та  заступника голови ОДА (стажування) Олександра Німаса, голови Державного агентства резерву України В.Мосийчука, генерального директора ТОВ «Нібулон» Олексія Вадатурський,  керівництва Токмацького району.

Посадовці побачили, що хлібна база знаходиться у вкрай  занедбаному стані.  До 2010 року підприємство було одним із найбільших в Україні та сплачувало долю податків до місцевого бюджету. В лютому 2010 було виявлено велику нестачу зернових, у зв’язку з чим було порушено кримінальну справу. До 2012 року база трималася на плаву, а в лютому 2012 на задоволення вимог кредиторів виконавчою службою було арештовано рахунки. З червня 2012  підприємство переведено у режим вимушеного простою, а з вересня 2013 було звільнено всіх працівників, залишилася лише охорона та керівник. Хлібна база має кредиторську, прострочену дебіторську заборгованість та заборгованість по заробітній платі. Об’єкт входить до переліку Держрезерву та не використовується за призначенням. Цей статус не дозволяє залучити інвестиції для його відновлення і запуску. Відродження «Хлібної бази № 74», яка протягом 10 років руйнувалась та розкрадалась, є важливим інвестиційним проектом для Токмацького району.

У січні цього року з Міністерством  економічного розвитку і торгівлі  було досягнуто домовленість про створення робочої групи, яка займеться вивченням ситуації. На сьогодні знайдено інвестора - підприємство ТОВ «Нібулон», яке готове вкласти кошти в розвиток виробничих потужностей ДП «Хлібна база № 74», що дозволить створити близько 300 нових робочих  місць. Загальна сума інвестицій, які інвестор планує вкласти у підприємство, становить близько 200 мільйонів гривень.

 - Компанія «Нібулон» - це надійний інвестор, який уже багато років ефективно працює в Запорізькій області. Ціна на зерно у «Нібулоні» є більш вигідною, ніж у інших зернотрейдерів. Елеватор розташований у географічному центрі  області. Його потужності дозволяють зберігати  більше 100 тисяч тонн зерна. Стосовно відновлення роботи підприємства заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко запевнив, що надасть  юридичну допомогу у виведенні ДП «Хлібна база № 74» з переліку Держрезерву та організаційну підтримку, - повідомив про підсумки наради перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Глава держави: Вперше за роки незалежності ми перейшли до реальних дій для подолання впливу олігархів на країну

Сім родин вимушених переселенців у Бердянську отримали власне житло

Фестиваль «Ми – українські. WE ARE UKRAINIAN» збирає друзів

Володимир Зеленський: Приватизація – це не про те, скільки держава отримає при продажу, це про сплату податків щомісяця, щороку

Розвиток Бердянська – серед пріоритетів обласної влади та міжнародних донорів

Олександр Старух: «За зриви графіків будівництва однаково відповідальні і замовники, і підрядники»

У Запоріжжі виставили на приватизацію «Особливе конструкторське бюро «ЕЛМІС»

Фронтмен гурту СКАЙ Олег Собчук покидає Запорізьку області та продовжує свій велотур «НЕзалежний»

Результат співпраці з Європейським співтовариством – це нові школи, лікарні та спортивні комплекси

Президент ветував закон, що послаблює відповідальність за недостовірне декларування

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні зафіксовано 2 224 992 підтверджені випадки COVID-19