Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

У Токмацькому районі планується відновлення роботи хлібної бази

18 жовтня 2016 - 14:36

У Токмацькому районі планується відновлення роботи хлібної бази

ДП «Хлібна база № 74» Державного агентства резерву України, що розташована  в м.Молочанськ Токмацького району, стала об’єктом уваги керівництва державного та регіонального рівнів. Тут відбулася спільна розширена нарада за участю  заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрія Бровченка,  народного депутата України Сергія Валентирова, першого заступника голови облдержадміністрації Дмитра Давтяна та  заступника голови ОДА (стажування) Олександра Німаса, голови Державного агентства резерву України В.Мосийчука, генерального директора ТОВ «Нібулон» Олексія Вадатурський,  керівництва Токмацького району.

Посадовці побачили, що хлібна база знаходиться у вкрай  занедбаному стані.  До 2010 року підприємство було одним із найбільших в Україні та сплачувало долю податків до місцевого бюджету. В лютому 2010 було виявлено велику нестачу зернових, у зв’язку з чим було порушено кримінальну справу. До 2012 року база трималася на плаву, а в лютому 2012 на задоволення вимог кредиторів виконавчою службою було арештовано рахунки. З червня 2012  підприємство переведено у режим вимушеного простою, а з вересня 2013 було звільнено всіх працівників, залишилася лише охорона та керівник. Хлібна база має кредиторську, прострочену дебіторську заборгованість та заборгованість по заробітній платі. Об’єкт входить до переліку Держрезерву та не використовується за призначенням. Цей статус не дозволяє залучити інвестиції для його відновлення і запуску. Відродження «Хлібної бази № 74», яка протягом 10 років руйнувалась та розкрадалась, є важливим інвестиційним проектом для Токмацького району.

У січні цього року з Міністерством  економічного розвитку і торгівлі  було досягнуто домовленість про створення робочої групи, яка займеться вивченням ситуації. На сьогодні знайдено інвестора - підприємство ТОВ «Нібулон», яке готове вкласти кошти в розвиток виробничих потужностей ДП «Хлібна база № 74», що дозволить створити близько 300 нових робочих  місць. Загальна сума інвестицій, які інвестор планує вкласти у підприємство, становить близько 200 мільйонів гривень.

 - Компанія «Нібулон» - це надійний інвестор, який уже багато років ефективно працює в Запорізькій області. Ціна на зерно у «Нібулоні» є більш вигідною, ніж у інших зернотрейдерів. Елеватор розташований у географічному центрі  області. Його потужності дозволяють зберігати  більше 100 тисяч тонн зерна. Стосовно відновлення роботи підприємства заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко запевнив, що надасть  юридичну допомогу у виведенні ДП «Хлібна база № 74» з переліку Держрезерву та організаційну підтримку, - повідомив про підсумки наради перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Керівник ЗОВА перевірив, як готуються до навчального року освітні заклади

Розв'язання проблем Пологівського району на контролі обласної влади

Україна збирає Армію дронів

За добу поліцейські зафіксували 12 повідомлень про наслідки артобстрілів по населеним пунктам запорізького краю

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 17.08.2022

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 08.00 годину 18.08.2022

На базі «Енергоатому» створено кризовий штаб для цілодобового моніторингу ситуації на ЗАЕС

Теми опалювального сезону та безпечної освіти продовжують обговорювати на всіх рівнях влади

Увага!

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 18.08.2022, 176 доба

Вдячний кожному й кожній, хто боронить позиції й допомагає нашим воїнам. Звернення Президента 17.08 (Відео)

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 17.00 годину 17.08.2022