"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Запорізька область серед регіонів України

Інформаційна довідка про результати рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку Запорізької області (за січень-вересень 2016 року)

23 січня 2017 - 16:42

Оцінка соціально-економічного розвитку регіонів України здійснюється Мінрегіоном щокварталу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» (далі – Порядок) за 25 показниками, згрупованих у 6 напрямів різних сфер соціально-економічного розвитку регіонів (додаток 1 до Порядку), за підсумками року – за 63 показниками, згрупованих у 12 напрямів (додаток 2 до Порядку).

З результатами рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку регіонів за січень-вересень 2016 року можна ознайомитися на офіційному сайті Мінрегіону http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/derzhavna-rehional-na-polityka/monitorynh/monitorynh-monitorynh/reytingova-otsinka-regioniv/

Проведений аналіз отриманих результатів Запорізькою областю засвідчив наступне:

 За 10 показниками з 25 (40 % усіх показників) область увійшла до першої десятки регіонів, з них, зокрема, - до першої п’ятірки за показниками:

обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення – 3 місце (55,8 тис. грн.);

обсяг виробництва продукції сільського господарства у розрахунку на одну особу сільського населення (у постійних цінах) – 5 місце (20,5 тис. грн.);

обсяг експорту товарів у розрахунку на одну особу населення – 4 місце (948 дол. США);

доходи місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення – 4 місце (2,0 тис. грн.) та темп їх росту 4 місце (156,2 %);

темп зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла – 5 місце (127,3%);

У порівнянні з результатами за І півріччя 2016 року покращено такі показники:

темп зростання доходів місцевих бюджетів (156,2 %) – 4 місце проти 11 місця (151,8 %);

сума заборгованості з виплати заробітної плати у відсотках до фонду оплати праці (1,6 %)9 місце проти 16 місця (3 %);

темп зростання обсягу прийнятого в експлуатацію житла (127,3%) 5 місце проти 9 місця (119 %);

обсяг вантажообороту автомобільного та залізничного транспорту (3865,3 тис. тон) 12 місце проти 14 місця (4171,6 тис. тон).

У той же час через цілий ряд як зовнішніх, так і внутрішніх факторів, у січні-вересні 2016 року відбулося гальмування деяких темпів економічного розвитку області, що негативно позначилося на окремих рейтингових показниках. Серед них:

індекс промислової продукції (95,8 %) – 22 місце. Скорочення загального обсягу промислового виробництва по області (на 4,2 %) обумовлено зменшенням виробництва у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 18,8 %, (частка якої у загальній реалізованій промисловій продукції області складає 26,2 %), що насамперед, обумовлено збільшенням тривалості планово-попереджувальних ремонтів у поточному році на ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою продовження терміну експлуатації енергоблоків № 1 і № 2, а також збільшенням обмежень по лініях електропередач, переглядом диспетчерського графіку навантаження в енергосистемі);

індекс обсягу сільськогосподарського виробництва (92,6 %)23 місце. Скорочення (на 7,4 %) обумовлено як високою базою порівняння 2015 року (за підсумками січня-вересня 2015 року було зафіксовано зростання валової продукції області – на 6,9 %, 2 місце серед регіонів), так і скороченням виробництва і тваринницької продукції (на 3,8 %) у т.ч. через: зростання вартості кормової бази, зокрема нового врожаю, енергетичних ресурсів та матеріально-технічної бази; подорожчання утримання поголів’я ВРХ та низькі закупівельні ціни на молоко у домогосподарствах);

індекс реальної заробітної плати (107,4 %)19 місце, що обумовлено суттєвим зростанням заробітної плати у минулому році. Водночас, середньомісячна заробітна плата по області за січень-вересень 2016 року склала 4923 грн. (5 місце серед регіонів України).

частка сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива в регіоні (3 %) 18 місце. Котельні, які працюють на альтернативних видах палива, мають невелику потужність, що впливає на низький відсоток частки сумарної їх потужності від загальної потужності котелень в регіоні.

Наразі Мінрегіон загальне місце не розраховує. Проте, фахівцями облдержадміністрації самостійно проведено рейтингові розрахунки за  9 місяців 2016 року, використовуючи Порядок та Методику проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856. За проведеними розрахунками, Запорізька область посідає загальне 12 місце серед регіонів України.  

Читайте також

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​6 622 нових випадки COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 5 грудня 2021 року

У Запоріжжі пройшов авторський концерт заслуженої діячки мистецтв України Наталії Боєвої

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

​​13 206 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 4 грудня 2021 року

Україна впевнено рухається до створення комфортних умов життя для людей з інвалідністю – Президент

Обласна влада тримає на контролі вирішення проблем, що турбують ветеранів та членів їх родин

Людей з протипоказаннями до вакцинації менше ніж 1% від дорослого населення України

Машинобудівне конструкторське бюро Прогрес відзначає 30-річчя Збройних Сил України

Будівництво мосту вже на фінішній прямій: змонтовано останній вант

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

Увага суспільства до проблем волонтерів та осіб з інвалідністю має бути постійною