Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Програми розвитку української мови націлені на формування повноцінного україномовного середовища

29 березня 2017 - 14:43

Відбулося засідання робочої групи виконавців Програми розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки. Триває процес розробки і прийняття відповідних програм  в містах і районах області. За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяни Озерової, за останній місяць відбулися помітні зрушення.  Таку програму вже прийнято в м. Мелітополь;  у м. Бердянськ розроблено проект, який буде винесено на затвердження на найближчій сесії міської ради; найближчим часом планують прийняти програми у Пологівському та Новомиколаївському районах.  Певні проблеми є в м. Енергодар, пов’язані  головним чином з нестабільною роботою міської ради. За словами представників міської влади, 90% населення Енергодара – російськомовне. Але діти охоче цікавляться і використовують українську мову, беруть активну участь у патріотичних заходах. Тож програма розвитку української мови обов’язково буде представлена на розгляд місцевих депутатів.

Під час засідання було заслухано звіт директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислава Мороко щодо реалізації обласної Програми в підвідомчих закладах.  За інформацією посадовця, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі Ім.. Магара 75% репертуару складають україномовні вистави, причому за два останні роки всі прем’єрні постановки здійснюються українською мовою. Значну увагу почали приділяти постановці вистав українською мовою академічний обласний театр юного глядача  та обласний театр ляльок. 

У 2016 році до обласної бібліотеки «Юний читач» надійшло 823 україномовних видання, до обласної бібліотеки для юнацтва – 1879, до  обласної універсальної наукової бібліотеки – 1200.

Членам робочої групи також було представлено книгу віце-президента ЗОСППР «Потенціал» Олександра Білоусенка «З Україною в серці». Її наклад 700 примірників передано до шкільних бібліотек.

 Обговорюючи звіт та стан функціонування української мови на територіях, учасники засідання відзначили позитивну тенденцію. Та одностайною була думка, що Запорізька область тільки на початку шляху до формування повноцінного україномовного середовища, виховання поваги та усвідомленого ставлення до державної мови як головного чинника існування держави та нації.

На досягнення цих цілей і має бути спрямована Програма розвитку і функціонування української мови в Запорізькій області на 2016-2020 роки та аналогічні місцеві програми.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій  з громадськістю

Читайте також

«До нас приїжджають діти з сусідньої області, адже в нас є укриття, а значить – можливість навчатися офлайн», – директорка однієї зі шкіл Запорізького району

Понад 10500 ноутбуків отримали школярі Запорізької області від ЮНІСЕФ

Понад 200 коптерів та іншої техніки передали військовим на Запорізькому напрямку

«У Збройних силах України повинна бути гендерна рівність», – 29-річна Катерина вирішила приєднатися до захисників

Безпека мешканців, підтримка бізнесу, підвищення якості освіти – Іван Федоров про головні виклики регіону

За матеріалами СБУ засуджено чергових колаборантів, які працюють на окупантів

Усиновлення дитини під час війни: що потрібно знати?

В регіоні допомагають людям подолати наслідки насильства

Міжнародні партнери допоможуть Запоріжжю з облаштуванням укриттів та підземних шкіл

Іван Федоров зустрівся з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я – обговорили медичні потреби регіону

Молодіжний центр “People.UA” відкрився у Запорізькій області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області