Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Телемарафон «Пам’ять» збиратиме кошти до 22 червня

4 травня 2017 - 17:00

Напередодні відзначення Дня пам'яті, примирення та Перемоги над нацизмом у Європі у Запоріжжі традиційно відбувся обласний телевізійний марафон «Пам’ять». В обласному академічному музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара зібралися керівництво області та міста, делегації з міст і  районів області у складі ветеранів Другої світової  війни, дітей війни,  воїнів АТО, представників державної влади та місцевого самоврядування, творчих спілок, громадських організацій, промислових і сільськогосподарських підприємств, депутатів усіх рівнів.

Під час заходу всі гості вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Другої світової війни, а також подякували за подвиг присутнім ветеранам. До них звернувся голова облдержадміністрації  Костянтин Бриль.

- Я дуже вдячний нашим ветеранським організаціям, які започаткували цей захід ще в 1999 році. Телемарафон «Пам’ять» не тільки має свою історію, але і свої принципи та свою послідовність. На сьогодні це настільки суспільно важливий захід, який об’єднує всі чотири покоління. Це ті, хто жив у 39-45 роки,  їхні сини та навіть онуки і правнуки. Мабуть, в Україні немає жодного покоління, яке не було би задіяне в будь-якому збройному конфлікті. Сьогодні наші хлопці захищають східні кордони України. Вони відвойовують кожен метр нашої землі. І в кожного з них удома є фотокартка діда-прадіда, що є своєрідною наснагою для сучасних визволителів. Ветерани Другої світової дуже багато пережили. По них пройшлися голодомор, війна, відбудова країни. Але при цьому вони виховали сучасне покоління героїв. Тож велика подяка і шана кожному з наших ветеранів, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігоря Мещана, нині в Запорізькій області на обліку перебуває 51941 ветеран війни, серед них: 3240 інвалідів війни, у тому числі 173 інваліди з числа учасників антитерористичної операції, 17188 учасників бойових дій, у т.ч.  - 9313 учасників бойових дій у зоні проведення АТО, 8791  член сімей загиблих, у т.ч.  242 - загиблих учасників АТО, 22 722 учасники війни, у т.ч. 12 тис. учасників АТО.

Безпосередніх учасників бойових дій Другої Світової війни залишилося 1 616 осіб. Кожного з них згадували учасники благодійного телемарафону. Адже їх біографія - жива сторінка історії. Так, за мужність і відвагу понад 76 тисяч уродженців Запорізької області були нагороджені орденами та медалями, 106 удостоєні звання «Герой Радянського Союзу».

Разом з тим, втрати військовослужбовців армії і флоту, бійців народного ополчення і винищувальних батальйонів, призваних на території нашої області, становили більше 124 тисячі чоловік, близько 67 тисяч мирних жителів, у тому числі партизанів і підпільників  загинули внаслідок воєнних дій та каральних акцій нацистських окупантів, на примусові роботи було вивезено майже 158 тисяч чоловік.

Аби жоден житель Запорізької області не забував подвигу наших предків, і був заснований телемарафон «Пам’ять». За останніми даними, на заході  зібрано 888 тисяч гривень. Проте рахунок марафону залишається відкритим. Підсумки «Пам’яті» 2017 року будуть підбиті в червні місяці. Всі  зібрані кошти  спрямують адресно на потреби ветеранів, їх розподіл буде опубліковано в засобах масової інформації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РАДІАЦІЙНОГО ФОНУ на 8.00 годину 25.09.2022

Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.09.2022, 214 доба

Удари ворожих ракет зафіксовані одразу в декількох районах міста Запоріжжя та селі біля обласного центру в Запорізькому районі.

УВАГА!

УВАГА!

Слава усім нашим героям! Слава нашому незламному народу! Звернення Президента. 24.09.2022

Події на фронті, “псевдореферендум”, ситуація навколо ЗАЕС та тимчасово окупованих територіях: Олександр Старух підбив підсумки цього тижня

Надсилайте дані про незаконні референдуми. Усіх винних - покараємо!

Збройна атака на запорізький край триває: поліція задокументувала наслідки ворожих обстрілів

Заява керівника ЗОВА Олександра Старуха щодо незаконних дій окупанта на тимчасово захоплених територіях

Інформація про роботу мобільної лабораторії моніторингу довкілля 23.09.2022

Спеціалісти продовжують відновлювати зруйновані комунальні мережі