Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Телемарафон «Пам’ять» збиратиме кошти до 22 червня

4 травня 2017 - 17:00

Напередодні відзначення Дня пам'яті, примирення та Перемоги над нацизмом у Європі у Запоріжжі традиційно відбувся обласний телевізійний марафон «Пам’ять». В обласному академічному музично-драматичному театрі ім. В.Г. Магара зібралися керівництво області та міста, делегації з міст і  районів області у складі ветеранів Другої світової  війни, дітей війни,  воїнів АТО, представників державної влади та місцевого самоврядування, творчих спілок, громадських організацій, промислових і сільськогосподарських підприємств, депутатів усіх рівнів.

Під час заходу всі гості вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Другої світової війни, а також подякували за подвиг присутнім ветеранам. До них звернувся голова облдержадміністрації  Костянтин Бриль.

- Я дуже вдячний нашим ветеранським організаціям, які започаткували цей захід ще в 1999 році. Телемарафон «Пам’ять» не тільки має свою історію, але і свої принципи та свою послідовність. На сьогодні це настільки суспільно важливий захід, який об’єднує всі чотири покоління. Це ті, хто жив у 39-45 роки,  їхні сини та навіть онуки і правнуки. Мабуть, в Україні немає жодного покоління, яке не було би задіяне в будь-якому збройному конфлікті. Сьогодні наші хлопці захищають східні кордони України. Вони відвойовують кожен метр нашої землі. І в кожного з них удома є фотокартка діда-прадіда, що є своєрідною наснагою для сучасних визволителів. Ветерани Другої світової дуже багато пережили. По них пройшлися голодомор, війна, відбудова країни. Але при цьому вони виховали сучасне покоління героїв. Тож велика подяка і шана кожному з наших ветеранів, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Ігоря Мещана, нині в Запорізькій області на обліку перебуває 51941 ветеран війни, серед них: 3240 інвалідів війни, у тому числі 173 інваліди з числа учасників антитерористичної операції, 17188 учасників бойових дій, у т.ч.  - 9313 учасників бойових дій у зоні проведення АТО, 8791  член сімей загиблих, у т.ч.  242 - загиблих учасників АТО, 22 722 учасники війни, у т.ч. 12 тис. учасників АТО.

Безпосередніх учасників бойових дій Другої Світової війни залишилося 1 616 осіб. Кожного з них згадували учасники благодійного телемарафону. Адже їх біографія - жива сторінка історії. Так, за мужність і відвагу понад 76 тисяч уродженців Запорізької області були нагороджені орденами та медалями, 106 удостоєні звання «Герой Радянського Союзу».

Разом з тим, втрати військовослужбовців армії і флоту, бійців народного ополчення і винищувальних батальйонів, призваних на території нашої області, становили більше 124 тисячі чоловік, близько 67 тисяч мирних жителів, у тому числі партизанів і підпільників  загинули внаслідок воєнних дій та каральних акцій нацистських окупантів, на примусові роботи було вивезено майже 158 тисяч чоловік.

Аби жоден житель Запорізької області не забував подвигу наших предків, і був заснований телемарафон «Пам’ять». За останніми даними, на заході  зібрано 888 тисяч гривень. Проте рахунок марафону залишається відкритим. Підсумки «Пам’яті» 2017 року будуть підбиті в червні місяці. Всі  зібрані кошти  спрямують адресно на потреби ветеранів, їх розподіл буде опубліковано в засобах масової інформації.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Юрій Малашко про оперативну ситуацію

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 17.00 годину 09.06.2023

Стан водних біоресурсів на контролі ОВА та громад

Міжнародні партнери підтримують постраждалі внаслідок руйнування Каховської ГЕС громади

Керована авіабомба влучила в медзаклад у прифронтовому місті

За добу окупанти завдали 97 ударів по території Запорізької області – наслідки влучань задокументували правоохоронці

В обласному центрі відкрили ще один заклад розміщення ВПО

СБУ повідомила про підозру черговій зрадниці, яка допомагає країні-агресору підтримувати окупаційний режим у Кам’янка-Дніпровському районі

Юрій Малашко: “Дієві заходи, аби мінімізувати задуху біоресурсів мають бути вжиті негайно”

Оперативна інформація щодо радіаційного фону на 8.00 годину 09.06.2023

471 доба повномасштабного вторгнення в Запорізьку область

Увага! Планові підривні роботи!