Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізький досвід створення інклюзивного середовища запозичують інші регіони

21 червня 2017 - 15:30

У Запоріжжі побувала делегація з Житомира на чолі із заступником голови Житомирської облдержадміністрації Ярославом Лагутою. З гостями провів зустріч заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін, у якій також взяли участь директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова та фахівці Департаменту.

З нового навчального року Житомирська область долучається до участі в пілотному проекті щодо впровадження інклюзивної освіти. Тож житомиряни прибули з метою вивчити досвід створення інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області, яка стала першопрохідцем у цій справі.

- Завдяки Благодійному Фонду Порошенка та особисто Марині Порошенко Запорізька область першою в країні почала експеримент з упровадження інклюзивної освіти. За рік дуже напруженої роботи ми здобули досвід і досягли певних успіхів, і готові ділитися ними з іншими, - зазначив Едуард Гугнін.

Запорізькі фахівці ознайомили житомирських колег з системою підготовки педагогів для роботи з дітьми з особливими потребами, підходами до відбору шкіл та класів для впровадження інклюзії, особливостями роботи з батьками та педагогічними колективами тощо.

Крім цього, гості побували в Балабинській школі, де створена перша в Україні Медіа тека, ознайомилися з її роботою, поспілкувалися з проектувальниками.

Надалі сторони домовилися про тісну співпрацю в питанні створення інклюзивного освітнього середовища.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року команда Благодійного Фонду Порошенка за підтримки Міністерства освіти і науки України розпочала трирічний науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області». У 2017 році до проекту долучилися ще чотири регіони:  Дніпропетровська, Житомирська, Хмельницька та Чернігівська області.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

«Завдяки підтримці – я можу!»: як державна допомога сприяє розвитку соціально відповідальних професій та бізнесу

«Підземні» школи та освітні реформи: робоча поїздка до Запоріжжя заступниці міністра освіти і науки України Надії Кузьмичової

Із дистанційки – у справжній клас: у Запорізькій області розпочалося навчання у восьмій «підземній» школі

«Наука має стати не просто статтею витрат у бюджеті, а новою сферою економіки», – заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов презентував план трансформації української науки

VR-технології, штучний інтелект та реальна стійкість: Запоріжжя відвідав заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: безоплатні тренування з важкої атлетики в Запоріжжі

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 22.05.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 495 ударів по 13 прифронтових населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1183-го дня війни

«Підземна» школа буде затишною і комфортною для всіх»: учні, батьки та вчителі чекають на відкриття безпечного освітнього простору

Спорт для ветеранів та їхніх сімей: безоплатні тренування з важкої атлетики в Запоріжжі

«Підліткові балачки»: в Запоріжжі Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко долучилася до молодіжного проєкту