Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Газопроводи повинні належати державі

11 січня 2008 - 16:56

Під час засідання за участю начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Олега Марголіна, голів райдержадміністрацій, представників місцевих громад, ВАТ «Запоріжгаз» розглянуто стан передачі місцевими органами влади газопроводів до державної власності, а саме - на баланс ВАТ «Запоріжгаз». Нагадаємо, що контрольний пакет акцій цього підприємства належить державі.

На сьогодні, з 6 тисяч розподільчих газопроводів області, 1117 ще не передано на баланс ВАТ «Запоріжгаз», що, на думку головного інженера підприємства Сергія Морозова, опосередковано відбивається на безпеці газорозподільчої системи області. Лише передача на утримання трубопроводів «Запоріжгазу» здатна гарантувати безпечне використання газових мереж, впевнений фахівець.

- Деякі звинувачують наше підприємство в тому, що ми, мовляв, «наживаємось» за рахунок чужих інвестицій. Насправді це зовсім не так, - пояснив сутність питання Сергій Морозов. – Згідно діючого законодавства, всі без виключення газопроводи, як об'єкти підвищеної безпеки, повинні належати державі, яка управляє цим техногенним комплексом. Для цього в нашій країні створено спеціалізовані підприємства газового господарства, які експлуатують систему газопостачання. Підкреслюю, ми лише балансоутримувачі, нам не належить жодна «труба». Власником газопроводу після його передачі є виключно держава. Окрім цього, прийняті на баланс мережі не входять до статутного фонду ВАТ «Запоріжгаз» і не підлягають приватизації, - зазначив головний інженер ВАТ «Запоріжгаз».

Водночас учасники засідання відзначили, що діючим законодавством недостатньо врегульовані питання щодо передачі до державної власності газогонів, до спорудження яких залучалися кошти приватних осіб. Тому одним з рішень комісії стало доручення юридичному відділу ВАТ «Запоріжгаз» підготувати аналітичну довідку для місцевих органів влади, яка зокрема, міститиме пропозиції щодо відшкодування витрачених населенням коштів та абонентів, що під'єднуються до газопроводів.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

Порядок виплати пенсій змінено: кого торкнуться нововведення та як уникнути призупинення виплат

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність

Зелений вектор бізнесу: учасники платформи «Діалог влади та бізнесу» в Запоріжжі говорили про енергоефективність та екологічну відповідальність

Безпечний та безперервний освітній процес: майбутні медики здобувають практичні навички в укритті коледжу

У Запоріжжі СБУ викрила організовану групу, яка вимагала хабарі за оформлення дозвільних документів на розміщення тимчасових споруд

Представники Європейського Союзу провели відкритий урок для запорізьких школярів до Дня Європи

Символ єдності: у Запоріжжі підняли прапор Європейського Союзу

Впродовж доби окупанти завдали 220 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 09.05.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1170-го дня війни

Тиша, що звучить гучніше за слова

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України: в Запоріжжі відбулось регіональне засідання