Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запоріжжя вперше приймає «Народних Героїв України»

14 вересня 2017 - 17:51

У Запорізькому академічному обласному музично-драматичному театрі ім. В. Магара відбулася 25 урочиста церемонія нагородження недержавним орденом «Народний Герой України». Участь у заході взяв голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

- Я дуже пишаюсь тим, що цей захід проходить у нас в Запоріжжі. В історичній колисці Української державності. Приємно дивитись, коли нагороди отримують наші земляки і дуже боляче бачити, коли нагороди вручають матері загиблих захисників вітчизни. Досить часто з уст політиків можна почути, що всі стомились від цієї війни. Це дійсно так, але перемовини можливі тільки коли останній чобіт загарбника покине нашу землю. Я хочу, аби на прикладах наших Народних Героїв виховувались майбутні покоління і їхні прізвища були закарбовані в історії України. І я вірю що так і буде, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Орденом «Народний Герой України» нагороджено трьох запоріжців (двох посмертно): Микола Козлов (позивний «Матвій») – доброволець батальйону «Донбас», загинув у 2014 році біля с. Карлівка. Віталій Тіліженко (позивний «Кекс») – боєць добровольчого українського корпусу «Правий сектор», загинув у 2015 році в бою під Волновахою. Олександр Лобас – засновник і перший командир Запорізького козацького 37-го окремого мотопіхотного батальйону.

Як повідомила ініціатор проведення церемонії в Запоріжжі, волонтер Вікторія Косенко, орден «Народний Герой України» - це найпрестижніша українська недержавна нагорода. Відзнака була заснована в 2015 році. Наразі почесним званням «Народний Герой України» відзначено понад 330 осіб. Власне на 25-й церемонії було вручено нагороди  14 Народним Героям України. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також