Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

«Черешнева столиця» стала контрактним майданчиком для виробників плодоовочевої та ягідної продукції

18 червня 2018 - 11:45

У рамках «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва», який реалізується  UHBDP (Канада) у партнерстві із Запорізьким інформаційно-консультаційним центром «Агро-Таврія», за підтримки Запорізької облдержадміністрації у Мелітополі відбувся торговий форум "Контрактний майданчик для виробників та покупців  ягід, овочів та фруктів». Привітав учасників та гостей директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрій Поляков.

- Це великий та значний захід обласного значення, спрямований на розв’язання  глобальних проблем виробників та покупців плодоовочевої та ягідної продукції шляхом створення інформаційно-контрактного майданчика для налагодження торгових та інших зв’язків. Невипадково місцем його проведення обрано Мелітопольщину,  де сконцентровано виробництво черешні в області на площі 1200 га. Черешня стала справжньою візиткою  Мелітополя, - зазначив посадовець.

За даними Департаменту, під черешневими садами в області зайнято 2,5 тис. га площі, а це 25 % площ під відповідними садами в Україні. Запорізька область по черешневих садах посідає 1 місце в Україні, 2 – Дніпропетровська, 3 – Херсонська.

Найбільшими виробниками черешні в області є господарства Мелітопольського, Якимівського, Михайлівського та Приазовського районів.

Основу районованого асортименту в області складають 44 сорти черешні, створені працею наших вчених-науковців Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М.Ф. Сидоренка. Вченими створено понад 110 сортів плодових культур, із яких 44 вже внесені до Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.

Загальне визнання отримали такі сорти як «Валерій Чкалов», «Мелітопольська рання», «Мелітопольська чорна», «Талісман», «Крупноплідна» тощо.

За словами Андрія Полякова, область має значний природно-економічний потенціал для розвитку промислового садівництва. За умов найповнішого використання такого чинника високої економічної ефективності садівництва як поглиблення зональної спеціалізації можна успішно вирощувати всі без винятку плодові і ягідні культури помірного клімату.

На сьогодні закладка черешневих садів здійснюється на невеликих площах, як в агрофірмах, так і в фермерських господарствах. У 2018 році заплановано закласти 54 га черешневих садів.

- Для подальшого відродження галузі садівництва в області необхідна ефективна фінансова підтримка. І цьому сприяє держава. Сільгосппідприємства в цьому році мають можливість отримати компенсацію відсотків за користування кредитами, компенсацію 80 % витрат з придбання садівного матеріалу плодово-ягідних культур та винограду. Уряд також збільшив компенсацію вартості за сільгосптехніку з 20 до 25 %, а фермерським господарствам - до 40 %. Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи мають можливість отримати 70 % компенсації за придбане обладнання, - повідомив посадовець. За станом на 01.06.2018 до переліку претендентів на державну підтримку за бюджетною програмою «Закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» занесені ФГ «Фортуна» Бердянського району та ТОВ «ССК-Інжиніринг» Мелітопольського району, -  повідомив посадовець.

Учасники форуму мали можливість ознайомитися з різноманітною продукцією галузі, скористатися  майданчиком для презентації своїх компаній,  провести переговорів у форматі В2В.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 05.12.2023, 650 доба

Військовослужбовці рф завдали 157 ударів по мирних громадах Запорізької області: під вогнем опинився 21 населений пункт

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 649-го дня війни

В Запорізькій області перевіряють стан проведення ремонтних робіт в шкільних укриттях

Про стан надання комунальних послуг на території Запорізької області

Мешканців Запорізької області закликають вакцинувати тварин від сказу

У Запоріжжі Служба безпеки України викрила чергових агітаторів на ворожій пропаганді

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

Щодо наслідків підриву Каховської ГЕС для Запорізького регіону

Cитуація щодо російського вторгнення станом на 04.12.2023, 649 доба