"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

У Мелітополі Міжнародний день корінних народів світу відзначили форумом

9 серпня 2018 - 16:33

У Мелітопольському караїмському культурному центрі «Кале» відбувся соціально-культурний форум «Три народи - один корінь», присвячений Міжнародному дню корінних народів світу. Мається на увазі кримські татари, караїми та кримчаки - корінні народи Криму.

Модератором заходу стала заступник голови Мелітопольського національно- культурного караїмського товариства «Джамаат» Олена Арабаджи. У рамках форуму виступили представник Президента України в АР Крим Борис Бабін, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, представники Меджлісу кримськотатарського народу, керівники громадських організацій національних товариств  Запоріжжя та Мелітополя.

Як зазначив представник Президента України в Криму Борис Бабін,  кримські татари, караїми та представники інших корінних народів Євразії  в Криму ще років за десять до окупації проводили в цей день заходи в Ялті, Євпаторії, Судаку. Це не просто день, коли потрібно згадувати про обов'язки суспільства і держави перед корінними народами. В ООН, наприклад, представники кримських татар активно працювали над документами, що допомагали захищати права корінних народів. Зокрема, це Декларація прав корінних народів 2007 року.

- Міжнародний день корінних народів - це не нав'язаний кимось день, це український день, тому що Україна - батьківщина корінних народів, - наголосив Борис Бабін.

- Деякі країни намагаються використати у гібридній війні національні меншини, проте ці спроби приречені на поразку. Адже в Запорізькій області мирно проживають представники понад 130 національностей, які плідно співпрацюють між собою та з органами державної влади, - зазначив Владислав Мороко.

У рамках заходу було презентувано навчальний посібник з вивчення караїмської мови. Для учасників та гостей форуму відбувся концерт за участю колективів «Гузель Кирим» та «Джамаат». Усі бажаючі мали змогу продегустувати страви  кримськотатарської  і караїмської кухні.

Довідково. За ініціативи ООН Міжнародний день корінних народів світу відзначається з 1994 року. Сьогодні в 90 країнах світу проживають 370 млн. представників корінних народів. Вони представляють 5 тисяч  культур і 7 тисяч мов.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації