"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Процес децентралізації диктує корективи до перспективного плану формування територій громад

23 серпня 2018 - 12:17

Під головуванням керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко відбулося засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Запорізької області. У заході взяли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, очільники районів, голови об’єднаних територіальних громад, представники та депутати обласної ради.

- Зважаючи на те, що об’єднання громад – це динамічний процес, який потребує постійної уваги та оперативного реагування щодо внесення відповідних коригувань до перспективного плану, сьогодні  ми розглянемо  варіанти об’єднання громад у чотирьох районах:  Бердянському, Мелітопольському, Михайлівському та Приморському. Зазначу, що внесення змін до перспективного плану дасть можливість громадам отримати гарантовані державою преференції, перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, - підкреслила Зінаїда Бойко.

За підсумками роботи обласної робочої групи ухвалено відповідні пропозиції щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад Запорізької області, які будуть подані на розгляд сесії обласної ради.

Бердянській та Приморськіій райдержадміністраціям  надано доручення доопрацювати варіанти об’єднання територіальних громад та надати пропозиції до обласної державної адміністрації.

Варто зазначити, що на сьогодні на території Запорізької області створено 51 об’єднану територіальну громаду, що включає 185 місцевих рад. Це становить 62 % від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи (299). Площа території ОТГ охоплює 62 %   загальної площі території області. У кожному із 20 районів області вже  створені об’єднані територіальні громади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів