"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Через промоїну Молочного лиману у води Азовського моря увійшло понад дві тисячі тонн маленького піленгаса

30 серпня 2018 - 17:30

Завдяки спільним зусиллям керівництва облдержадміністрації та ТОВ СП «Нібулон» сьогодні завершено розчищення  промоїни, що з'єднує Молочний лиман з Азовським морем. Керівник компанії Олексій Вадатурський оперативно відгукнувся на прохання очільника регіону вирішити проблему. С сусідньої Миколаївської області був доставлений земснаряд, який розчищав промоїну. Перевірити, як мальок піленгаса виходить у води Азовського моря, приїхали народний депутат України Сергій Валентиров, Кирилівський селищний голова Іван Малєєв, директор Приазовського національного природного парку Дмитро Воловик та представники громадських організацій.

- Сьогоднішня подія є знаменною. Багато зусиль було докладено для того, щоб промоїна все ж таки була розчищена у потрібний час. Важливо, що крім обласної влади та підприємців допомогу надавали небайдужі місцеві жителі, рибалки та волонтери. Наразі Міністром екології України Остапом Семераком вже в цьому році закладено 36 млн. грн. на стаціонарні гідротехнічні споруди, які будуть з обох боків захищати промоїну від східних вітрів, - повідомив Сергій Валентиров.

Через сильну спеку та відсутність водообміну стан  території Молочного лиману постійно погіршувався. Відсутність водообміну призвела до збільшення солоності від 60 до 80 проміле, що є неприйнятним для існування водних біоресурсів. За даними фахівців Національного парку «Приазовський», у певних місцях Молочного лиману солоність досягла 90 проміле. Тож, незважаючи на те, що порятунок лиману не належить до сфери відповідальності облдержадміністрації, керівництво звернулося до ТОВ СП «Нібулон» з проханням надати днопоглиблювальну техніку та виконати роботи з відновлення водного сполучення між Азовським морем та Молочним лиманом.

З 18 серпня у Кирилівці цілодобово працював земснаряд компанії, який розчистив понад 700 метрів промоїни.

За підрахунками працівників Приазовського національного природного парку, наразі з Молочного лиману має вийти дві тисячі тонн малька піленгаса. Крім цього, у теплих водах лиману є багато різновидностей кефалевих.

- Так сталося історично, що саме Молочний лиман є природним місцем нересту піленгаса. У таку спекотну погоду ми двічі на день вимірювали солоність води, і коли вже ситуація стала критична, постала нагальна проблема у розчистці промоїни, дякувати, на допомогу прийшли представники фірми «Нібулон», які за сприяння обласної влади у такий короткий час змогли завершити роботи і риба ціла та неушкоджена вийде у води Азовського моря, - зазначив Дмитро Воловик.

Слід додати, що Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації в системі «Прозорро» тричі проводилися відкриті торги. За результатами третіх торгів, після оскарження переможця, рішенням Антимонопольного комітету України зобов'язано Департамент екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації визначити переможцем товариство з обмеженою відповідальністю «Гарнет ІНК» (м. Одеса), яке наразі вже розпочало днопоглиблювальні роботи.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

На проєкт реконструкції футбольного поля КЗ «Фізкультурно-оздоровчий клуб «Таврія» у м. Василівка виділено додаткові кошти

Розпочато новий цикл підготовки до наступних Олімпійських ігор у Парижі

Розглядається можливість проведення медичного огляду призовників за рахунок державного бюджету

На всеукраїнській online нараді підбили підсумки організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2021 році

З нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських окупантів в Запоріжжі поклали квіти до пам’ятної стели

Громади Запорізької області формують бюджети на наступний рік

В облдержадміністрації провели чергове засідання комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Обласна влада на прямому зв’язку з жителями області

Опалювальний сезон у Запорізькій області варто розпочати якомога швидше

Представників автотранспортних та дорожніх підприємств привітали з прийдешнім святом

В Україні зафіксовано 2 851 804 підтверджені випадки COVID-19

Громади Запорізької області мають нарощувати темпи вакцинації