Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Єдина гаряча лінія з евакуації в Запорізькій області+38 0800 331 630
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Заборгованість теплопостачальних підприємств області ставить під загрозу перебіг опалювального сезону

12 вересня 2018 - 13:39

В області триває активна підготовка до опалювального сезону 2018/2019. Стан справ у галузі житлово-комунального господарства регіону розглянули учасники селекторної наради, яка відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова.

Згідно з планами Мінрегіону України, за станом на 15.09.2018 рівень готовності повинен становити 90%.

За інформацією  територій області,  об’єкти соціальної сфери підготовлені на 87% (868 об’єктів із 999 запланованих), у тому числі: загальноосвітні навчальні заклади – 453 із 524 (87%); дошкільні навчальні заклади – 347 із 407 (85%); лікарні – 68  із 68 (100 %).

Комплексно підготовлено 6302 житлові будинки із 6876, що становить 92 %. Згідно з наданими територіями звітами, найнижчі показники підготовки житлових будинків у м. Енергодар – 85%.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації Віталій Литвиненко зазначив, що документом, що підтверджує готовність об'єктів соціальної сфери, котелень, житлових будинків до опалювального сезону є акт або паспорт готовності. За даними райдержадміністрацій і виконкомів міст обласного значення, за станом на 10 вересня паспорти готовності підписані для 2169 житлових будинків, що становить 32 % від необхідного.

До нового опалювального сезону підготовлено 570 котелень із 603  або 95%.

Підготовлено також 921 км теплових мереж із 998 км запланованих або 92 %;  65 центральних теплових пунктів із 65 (100%).

Замінено 2,5 км теплових мереж із 2,9 км запланованих (87%).

Також готові до роботи  229 одиниць спеціалізованої прибиральної техніки із 296 (77%) та 4,72 тис. одиниць шанцевих механізмів із 5,7 тис. (83%).

На випадок несприятливих погодних умов укладено  договори зі сторонніми організаціями на залучення додатково 126 одиниць спецтехніки із 170 запланованих.

Заготовлено 44,7 тис. тон посипного матеріалу та реагентів із запланованих 61,9 тис. тон, що становить 72%.

За станом на 06.09.2018 заборгованість теплопостачальних підприємств області за спожитий природний газ складає 851 млн. грн. З початку року заборгованість зросла на 173 млн. грн. або на 26%. Незадовільний рівень розрахунків  підприємств може поставити під загрозу  отримання підприємствами номінацій на постачання природного газу в опалювальному сезоні 2018/2019 року.

- Для  метою забезпечення своєчасного початку та стабільного проходження опалювального сезону Запорізькому, Бердянському, Мелітопольському та Токмацькому міським головам необхідно взяти на особистий контроль питання розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ та забезпечити своєчасне отримання цими підприємствами номінацій на постачання природного газу. Керівникам територій, населенню яких надаються послуги з централізованого теплопостачання, необхідно забезпечити 100% оснащення приладами обліку теплової енергії багатоквартирних житлових будинків підприємствами - надавачами послуг.  До початку нового опалювального сезону залишилося трохи більше місяця, тому необхідно прискорити роботу з  підготовки до безперебійного проходження опалювального сезону. Заглом підготовка до зимового періоду проводиться планово, - зазначив, підбиваючи підсумки, Віктор Скобліков.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Житлові ваучери, «єОселя» та державна фінансова допомога дітям-ВПО: які всеукраїнські програми підтримки діють у Запорізькій області

Сила в русі: як спорт допомагає повернутися до життя ветеранам та ветеранкам

ПДВ без блокувань: як уникнути проблем при реєстрації податкових накладних

«Сьогодні інформація щодо ГПВ більш позитивна, ніж зазвичай», – речниця Запоріжжяобленерго

Безоплатне відновлення зору: у Запоріжжі проводять сучасні операції із заміни кришталика

«Я мрію, щоб в Україні з’являлося більше можливостей для розвитку молодих людей», – голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Анн-Клер Дюфей

Гранти на молодіжні проєкти: розпочався конкурс пропозицій

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 27.03.2026

Загалом упродовж доби окупанти завдали 971 удар по 42 населених пунктах Запорізької області

1000 безоплатних послуг за два місяці: у запорізьких стоматологіях діє програма зуболікування та зубопротезування для ветеранів

Українські проєкти можуть вийти на європейський рівень: стартував відбір на EDSA 2026

Список кандидатів, допущених до обрання представника від Запорізької області до складу Ради ветеранів війни за незалежність України при Міністерстві у справах ветеранів України