Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Збільшення терміну призову на строкову військову службу дозволить якісніше провести кампанію

17 вересня 2018 - 08:56

Державне завдання на призов на строкову військову службу восени 2018 року для Запорізької області становить 720 чоловік. Про це повідомив заступник військового комісара – начальник відділення комплектування та призову обласного військового комісаріату підполковник Олександр Котюх.

До Збройних сил України планується направити 235 призовників; Національної гвардії України – 330; Державної прикордонної служби України – 120; Державної спеціальної служби транспорту – 35. У тому числі військові частини Національної гвардії, які дислокуються у Запорізькій області, мають поповнитися 142 призовниками.

Загалом на обліку в області перебуває 40 197 осіб. Серед них: приписано у 2018 році (2001 року народження)  5 695 чоловік (14,2%); мають відстрочку  15 090 (37,5%); підлягають призову – 18 950 чоловік (47,1%).

Не з’являються більше року (довготривалий розшук)  8 223 (43,4% від тих, хто підлягає призову).

Найкраще робота щодо розшуку призовників організована у Василівському, Вільнянському, Пологівському, Приазовському районах. Найгірший стан справ - у Мелітопольському районі, Комунарському, Олександрівському, Заводському, Шевченківському районах міста Запоріжжя.

- Основними проблемними питаннями є небажання громадян України проходити строкову військову службу. Недосконалість законодавчої бази щодо відповідальності за ухилення від призову на строкову військову службу надає  можливість громадянам України ухилятися від виконання військового обов’язку та знаходитись у тривалому розшуку. Наприклад, за порушення правил військового обліку та  ухилення від виконання військового обов’язку максимальний штраф складає всього  від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить від 170 до 255 грн., а кримінальна відповідальність передбачена лише за умови неявки призовника без поважних причин на обласний збірний пункт для відправки у військо. Під час розшуку та оповіщення призовників спостерігається тенденція свідомого ухилення від оповіщення, не відкривання дверей помешкань. У більшості сільських радах відсутні посади начальників військово-облікових столів, тому оповіщення призовників не контрольоване з боку органів місцевого самоврядування. Оповіщення та розшук призовників, які підлягають виклику у військовий комісаріат, в основному здійснюється особовим складом військових комісаріатів. Окрім цього, у зв’язку з безробіттям велика кількість призовної молоді виїжджає в пошуках роботи за межі країни і як наслідок – значний процент не оповіщення призовників за місцем їх постійного проживання, - повідомив Олександр Котюх.

Офіцер також розповів, що Президентом України Петром Порошенком внесено зміни до указу про звільнення військовослужбовців строкової служби в запас і проведення чергових призовів у 2018 році, згідно з яким термін осіннього призову збільшено з двох до трьох місяців. Таким чином, осінній призов 2018 на строкову військову службу триватиме протягом жовтня-грудня. Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено в межах 20-27 років. Чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в лавах Збройних сил України.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 03.08.2025

Загалом упродовж доби окупанти завдали 517 ударів по 16 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1255-го дня війни

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1256-го дня війни

Як іноземцям та особам без громадянства отримати безоплатну правничу допомогу

Спільна дія – це найкраща реабілітація:ок запорізьких ветеранів

РАДІАЦІЙНИЙ ФОН В КОНТРОЛЬНИХ ТОЧКАХ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 02.08.2025

Упродовж доби окупанти завдали 579 ударів по 11 населених пунктах Запорізької області

«Діалог влади та бізнесу»: грантові програми – важливий інструмент для розвитку підприємництва

«Діалог влади та бізнесу»: грантові програми – важливий інструмент для розвитку підприємництва

Перші результати «ЕЛІТА UFUTURE»: як запорізькі школярі відкривають майбутнє у топ-бізнесах України

Пенсійний фонд запрошує до команди: у Запоріжжі відбувся ярмарок вакансій