"Цілодобова гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

За підтримки ЄС у Бердянську вперше відкрито дитячий садок і реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю

4 березня 2019 - 11:40

У Бердянську відбулося відкриття нового дитячого садочка «Зіронька» та реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю. Реконструкція цих об’єктів була профінансована Європейським Союзом.

В урочистому відкриття взяли  участь Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс, заступник голови Запорізької облдержадміністрації Андрій Антонов, начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД облдержадміністрації Артур Бойко, Бердянський міський голова Володимир Чепурний, громадськість.

У Бердянську в рамках грантової програми Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» реалізовувався проект «Створення комплексної системи надання допомоги вимушеним переселенцям із зони АТО та громаді м. Бердянськ». Цей проект – єдиний у Запорізькій області.

Фінансувався проект за рахунок ЄС зі співфінансуванням з обласного та міського бюджетів. Загальний бюджет проекту – 1 337 535 євро. У рамках проекту здійснено реконструкцію будівлі по вулиці Європейській, 68-А для розміщення нового дошкільного навчального закладу «Зіронька» та центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

У ході реконструкції будівлі, де розмістилися новий дитячий садок «Зіронька» та центр реабілітації, було збудовано нові переходи між корпусами; утеплено фасад; реконструйовано дах; замінено всі мережі, вікна та двері; змонтовано нову систему опалення з індивідуальним тепловим пунктом та теплою підлогою в усіх групах; у всіх приміщеннях встановлено рекуператори повітря, які надають можливість вентилювати приміщення без втрат тепла взимку та прохолоди влітку; збудовано новий господарський блок, у якому встановлено тепловий насос; виконано необхідні роботи для забезпечення доступу маломобільних груп населення до будівлі, а також встановлено ліфт для доступу осіб з інвалідністю на другий поверх будівлі.

Було закуплено все необхідне для оснащення дитячого садка та центру реабілітації: меблі; комп’ютери та оргтехніку; обладнання для харчоблока, медичних кабінетів, спортивної та музичної зали; обладнання для реабілітації; посуд, м’який інвентар, килими, жалюзі та штори; іграшки та навчальні засоби; обладнання для вуличних ігрових та спортивних майданчиків тощо.

Відвідувати дитячий садок зможуть біля 120 дітей, а центр реабілітації дітей-інвалідів – 130 вихованців щороку.

- Сподіваюсь, що цей об’єкт не перший і не останній, який створено з боку Євросоюзу. І від Єврокомісії можу сказати, що Україна і в подальшому може розраховувати на підтримку Євросоюзу, розвиток нашої співпраці та добрих стосунків, - відзначив під час урочистого відкриття закладу Віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Система електронного декларування в Україні буде працювати – Володимир Зеленський розпочав термінове засідання РНБО

Запорізька область долучилась до другого Національного плану дій “Жінки, мир, безпека”

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт положення про дуальну форму здобуття освіти

Заступниця голови ОДА Олена Теряєва розповіла про нові обмеження карантину у «помаранчевій» зоні та про стан готовності медичних закладів

Визначено лауреатів премії за досягнення в краєзнавчій роботі імені Якова Новицького

Мешканцям області пояснили, що неможливо захворіти на грип та COVID одночасно

В Україні зафіксовано 7 342 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Іноземці, які постійно проживають в Україні, та біженці матимуть можливості здобути вищу освіту за кошти державного та місцевого бюджетів

Мінсоцполітики інформує про діяльність Кризового центру для жінок із дітьми «Місто Добра»

Оголошено обласний конкурс учнівських робіт «Мій погляд на енергозбереження»

Проведено перше засідання робочої групи з вирішення податкових питань фермерів