Новини

Костянтин Бриль: «Відносно мене готуються провокації»

6 березня 2019 - 17:28

На цьому голова облдержадміністрації наголосив під час брифінгу, що відбувся в прес-центрі ОДА. 

- Хочу повідомити про провокації, які готуються відносно мене. Так, за незаконною ініціативою працівників НАБУ, НАЗК почало безпідставно повторно проводити перевірку моєї декларації за 2016 рік. Хочу зазначити, що Рішенням НАЗК було затверджено Порядок проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. І вказаним порядком не передбачена можливість НАЗК повторно проводити повну перевірку моєї декларації за 2016 рік у разі, якщо попереднє рішення не скасовано, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. 

За словами Костянтина Бриля, про заплановані заходи він  дізнавався протягом 2018 року з різних джерел. В тому числі і з ухвал в Державному реєстрі судових рішень, у яких ішлось, що працівниками НАБУ здійснюються слідчі дії щодо нього та членів його родини. Слідчі дії, в тому числі і негласні, здійснювалися навіть стосовно неповнолітніх дітей Костянтина Бриля.

Голова ОДА підкреслив, що був впевнений, що слідчі дії здійснюються в рамках провадження по справі щодо спроби незаконного розпорядження органами Держгеокадастру землями Дружелюбівської виправної колонії та Новомиколаївського конезаводу, по яких навесні 2017 року детективами НАБУ було здійснено обшуки в будівлі облдержадміністрації, вилучено ряд документів та допитано посадових осіб облдержадміністрації в якості свідків.

Однак нині з ухвал суду Костянтин Бриль дізнався, що слідчі дії проводяться в рамках іншого кримінального провадження. Яке, за даними Єдиного державного реєстру досудових розслідувань, було порушено за ухвалою Солом’янського районного суду м. Києва. І цією ухвалою НАБУ зобов’язано внести до реєстру відомості про кримінальне правопорушення за фактом умисного неподання службовими особами Служби безпеки України у 2016 році декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. 

- В межах цього провадження, як мені відомо, за заявами народних депутатів Сергія Соболєва і Вадима Кривохатька було розпочато слідчі дії щодо мене. Та я вбачаю в діях НАБУ явну заангажованість. Адже, проводячи розслідування за заявами народних депутатів Сергія Соболєва та Вадима Кривохатька, НАБУ не цікавлять численні земельні ділянки Сергія Соболєва, або незадекларовані витрати народного депутата Вадима Кривохатька, які істотно перевищують його доходи. Натомість детективів цікавить: чи користувався я автомобілем своєї матері у 2016 році, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. 

В рамках згаданої справи детективи НАБУ намагалися довести, що при поданні в 2017 році електронної декларації за 2016 рік головою ОДА було задекларовано недостовірну інформацію. Хоча жодного декларування недостовірної інформації з його боку не мало місця. І саме таких висновків дійшло Національне агентство з питань запобігання корупції, яке влітку 2018 року завершило повну перевірку декларації Костянтина Бриля за 2016 рік, вказало на окремі невідповідності та надало строк для їх усунення. Разом з тим, навіть складу адміністративного порушення в його діях НАЗК не вбачало. У встановлений строк всі неточності очільник Запорізького регіону усунув.  

- Оскільки звинуватити мене у спробі присвоєння земель колонії та конезаводу не вдалося, і провадження в тій справі слідством закрито, найближчим часом можна очікувати активних слідчих дій у справі про декларування недостовірної інформації. При чому цим слідчим діям надаватиметься максимальний розголос. Не виключені обшуки з силовим супроводженням, так звані «маски-шоу», в будівлі облдержадміністрації, повідомлення мені про підозру за статтею 366-1 Кримінального кодексу, спроби відсторонити мене від виконання повноважень на час слідства. Хочу наголосити: якщо у провадженні йдеться про мою декларацію, то, можливо, недоречно шукати автомобілі чи елінги у приміщенні облдержадміністрації? Я запевняю детективів НАБУ — в Запорізькій ОДА немає людей, які тікатимуть від озброєних автоматами людей, аби приховати мою декларацію! Ці дії не матимуть надалі жодного практичного результату, як не мали показові обшуки НАБУ з автоматниками в облдержадміністрації в березні 2017 року! Однак я чудово розумію, що за три тижні до виборів це буде використано як негативний піар-привід. Подібні дії під час завершальної стадії виборчої кампанії, та ще й у прифронтовій області, можуть мати негативні наслідки у вигляді серйозної дестабілізації в суспільстві. Мені нема чого боятися, оскільки я не порушував закон, і рішення НАЗК за результатами перевірки моєї декларації є тому підтвердженням. Однак мене непокоїть загроза дестабілізації в прифронтовому регіоні  напередодні президентських виборів. Саме тому я хотів донести до жителів Запорізької області  інформацію про можливі провокаційні дії, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Також очільник регіону звернувся до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням, аби в межах здійснення органами прокуратури процесуального керівництва в кримінальному провадженні були враховані всі обставини справи. І щоб неправомірне оголошення підозри та штучне роздмухування кримінального переслідування не були використані як механізм політичної боротьби.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також