Новини

Керівництво Запорізької області та делегація з Китаю вивчають подальші перспективні напрями співпраці

15 червня 2019 - 16:56

В цьому році виповнюється 19 років з моменту підписання угоди про співпрацю в торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах між урядом міста Чунцін і Запорізькою облдержадміністрацією

Сьогодні, 15 червня, відбулась зустріч керівництва облдержадміністрації з делегацією м. Чунцін КНР. У заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов та начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньої економічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко. Як розповів перший заступник губернатора Народного Уряду м. Чунцін У Цуньжун, регіон Чунцін є важливою промисловою зоною в західному Китаї. Чунцін також швидко урбанізується.

Чунцін − один з найбільших комерційних центрів Китаю. Провідне місце в економіці міста займає промисловість. Опорними галузями промисловості є хімічна, машинобудівна та металургійна.

- Від імені Запорізької облдержадміністрації щиро радий вітати вас в Запорізькій області. Сподіваюся, що наша зустріч буде сприяти подальшому активному росту співпраці між нашими країнами і регіонами зокрема. Китайська Народна Республіка є одним з найважливіших стратегічних торгових партнерів Запорізької області і входить до трійки країн за обсягами експорту серед країн Європи, Азії та СНД і становить 6,1%. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами між Запорізькою областю та Китайською Народною Республікою за 2018 рік склали $ 462,22 млн, збільшившись при цьому на $ 233,6 млн, або в 2 рази. Необхідно відзначити, що Запорізький регіон і м Чунцін мають довгу історію взаємовигідного співробітництва. В цьому році виповнюється 19 років з моменту підписання угоди про співпрацю в торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах між урядом міста Чунцін і Запорізькою облдержадміністрацією. В останні роки наше співробітництво розвивалося не так активно, але я впевнений, що ваш візит буде стимулом для реалізації взаємовигідних проектів для обох сторін, − наголосив заступник голови облдержадміністрації Андрій Антонов.

Як відзначив Артур Бойко, Запорізька область − регіон особливих можливостей для реалізації широкого спектра інвестиційних проектів. В області зосереджений потужний промисловий потенціал, розвинене сільське господарство, область займає вигідне географічне положення і має високий рівень кваліфікації фахівців. Також Запорізька область − один з промислових лідерів України. Регіон займає 3 місце серед регіонів за обсягом промислового виробництва. Запорізький регіон продовжує інтенсивно працювати над поліпшенням інвестиційного клімату та створенням нових перспективних можливостей для плідної співпраці.

- Відносини з КНР є одним з пріоритетів, які існують в нашій країні в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Запорізька область відноситься до найбільш техногенно-навантажених регіонів України, найгострішими проблемами в області є питання екології. Тому нам вкрай цікавий досвід Чунцінський металургійної корпорації по впровадженню програм економії енергії та захисту навколишнього середовища. Також співпраця китайських і запорізьких вчених в сфері електроніки, робототехніки та смартпристроїв – досить перспективний напрямок. Керівництво Запорізької області націлене на подальший розвиток і зміцнення взаємовигідних відносин з Китайською Народною Республікою. Ми також відкриті до пошуку нових форм співпраці,− зазначив, підбиваючи підсумки зустрічі, Андрій Антонов.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також