"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

Новини

Фахівці опрацьовують питання надання статусу загальнодержавного зоологічному парку «Таврія»

26 червня 2019 - 14:32

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна відбулася нарада щодо можливості розширення меж та надання статусу загальнодержавного зоологічному парку місцевого значення «Таврія».

У заході взяли участь заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Сергієнко, керівництво  Новомиколаївського району, Тернуватської селищної ради та ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод».

Учасники обговорили сучасний стан зоологічного парку «Таврія», його фінансування, забезпечення режиму охорони та збереження території парку. Мова йшла також про можливості та шляхи надання йому статусу загальнодержавного значення.

Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Олександр Сергієнко наголосив, що у зв’язку зі скрутним становищем Запорізького автомобілебудівного заводу кошти на утримання зоологічного парку майже не виділяються, парк знаходиться в занедбаному стані, значно скоротилася чисельність тварин, парк припинив масове обслуговування туристів.

Для вирішення ситуації, яка склалася, запропоновано надати йому статус загальнодержавного. Це дасть можливість створити окрему юридичну установу публічного права природно-заповідного фонду та забезпечити стабільне фінансування на утримання парку за рахунок коштів державного бюджету. Тільки за умови надання статусу загальнодержавного та отримання стабільного фінансування парк зможе проводити наукову, рекреаційну, господарську діяльність, забезпечувати утримання, розмноження тварин у напіввільних умовах.

Олександр Бабанін запропонував створити виїзну комісію з обстеження території зоологічного парку місцевого значення «Таврія» для отримання наочної інформації щодо його стану та остаточного прийняття рішення.

Довідково.

Зоологічний парк місцевого значення «Таврія» площею 290 га розташований в адміністративних межах Тернуватської селищної ради Новомиколаївського району Запорізької області, створений відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 09.07.1997 № 338.

Зоологічний парк знаходиться у підпорядкуванні ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод». Відповідно до охоронного зобов’язання від 20.12.2012 № 472 на завод покладено забезпечення режиму охорони  території природно-заповідного фонду. 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю    

Читайте також

Президент візьме участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя» 1 березня

В Україні зареєстровано 1 347 849 підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

Всеукраїнський Форум «Україна 30». «Розвиток правосуддя»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у Запорізькій області

В Україні на COVID-19 захворіло 1 342 016 осіб

Представники обласної влади залишаються на прямому зв'язку з мешканцями області

Робоча група по каоліновому кар’єру напрацьовує компромісні рішення

Конкурс “Кращі інклюзивні практики України – 2021”

26 лютого – День спротиву окупації Криму та міста Севастополя

В облдержадміністрації обговорили питання будівництва Запорізьких мостів під час навігації

Влада і медики обговорили актуальні питання розвитку трансплантації у Запорізькій області