"Гаряча лінія" обласного штабу протидії коронавірусу0 800 503 508

До уваги замовників у сфері публічних закупівель області

До уваги зацікавлених осіб!

5 вересня 2019 - 10:12

У парламенті 29 серпня 2019 року зареєстровано законопроект № 1076 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель», який передбачає нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі» та Президентом України визначений як невідкладний.

Нововведення можна умовно поділити на чотири блоки: підвищення ефективності закупівель, введення персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконалення механізму оскарження, гармонізація з міжнародними стандартами. 

Пропонуємо більш детально ознайомитися  з інформацією про нову редакцію Закону України «Про публічні закупівлі»  та законопроектом № 1076 (див.: порталі prozorro.gov.ua, розділ «Новини» за 30 серпня 2019 року; сайт Верховної Ради України https://rada.gov.ua/Головна→Законотворчість→Законопроекти→ Пошук за реквізитами). 

Також, для врахування в закупівельній діяльності пропонуємо замовникам ознайомитися з рекомендаціями Мінекономрозвитку щодо розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі, у т.ч. з проєктом примірної методики розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі (http://www.me.gov.ua/→Головна→Діяльність→Публічні закупівлі→Консультації з питань закупівель →Узагальнені відповіді→лист від 20.08.2019 № 3301-04/34980-06).

Примірна методика розроблена та має бути затверджена Мінекономрозвитку після прийняття змін до Закону України «Про публічні закупівлі».  Мінекономрозвитку просить надавати зауваження та пропозиції для їх врахування  під час роботи над методикою. 

 Звертаємо увагу, що з 23.08.2019 в системі «ProZorro» запроваджено зв’язок плану з тендером: при оголошенні надпорогової закупівлі замовники мають зазначати відповідний їй ідентифікатор плану.  Новація дозволяє прослідкувати процес закупівлі від планування до підписання контрактів. 

За інформацією, що міститься на порталі prozorro.gov.ua (розділ «Новини» за  20 серпня 2019 року), новий функціонал є передумовою для двох майбутніх доробок в системі: створення технічної можливості делегування закупівель на центральні закупівельні організації та інтеграції з Держказначейством (автоматична передача даних про укладений договір). Окрім того, поява зв’язку плану з тендером допоможе поліпшити процес планування в організації, що важливо для контролю та моніторингу закупівель. 

Зв’язок з планом є обов’язковим для всіх понадпорогових процедур, окрім другого етапу конкурентного діалогу та раундів закупівель за рамковою угодою. Для допорогових закупівель та процедур звітування ця умова є опційною.

Якщо потрібно оголосити закупівлю, якої не було в плані, замовник має внести зміни в річний план, а вже відповідно до плану оголошувати тендер. 

Тобто, у кожної закупівлі має бути окремий ідентифікатор плану. У випадку, коли закупівля відміняється чи не успішна, план вважається використаним (невдовзі у планів з’являться статуси). Для проведення повторної процедури замовнику потрібно буде опублікувати новий план.

Читайте також

Освітній серіал «Безбар'єрна грамотність»

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції СOVID-19 в Запорізькій області

24 321 новий випадок COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 26 січня 2022 року. Зокрема, захворіли 2 809 дітей та 642 медпрацівники.

Звернення Президента України Володимира Зеленського

Важливі аспекти щеплення стосуються і дітей, і людей поважного віку.

Вже 49% дорослого населення України отримали принаймні одну дозу вакцини від COVID-19.

Влада сприяє стабілізації роботи Державного підприємства «Бердянський торговельний порт»

Для оперативного реагування на надзвичайні ситуації мають бути створені підрозділи цивільного захисту на територіях

Служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей

Результат там, де є активна позиція громади: Олександр Старух розповів про реалізацію програми Президента України “Велике будівництво” у Запорізькій області

Третій рік країна успішно реалізує програму Президента «Велике будівництво»

1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно